VZ 800 - krótkotrwałe gaśnięcie silnika w trakcie jazdy

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
ODPOWIEDZ
mir
BS Brother
BS Brother
Posty: 738
Rejestracja: ndz, 5 lut 2006, 00:34
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

VZ 800 - krótkotrwałe gaśnięcie silnika w trakcie jazdy

Post autor: mir »

Witam szanowne towarzystwo! moje cudeńko dopadł problem którego za cholerę nie potrafie zrozumieć. Odpalam mojego marasia i po przejechaniu ok 500 metrów silnik nagle gaśnie po czym po 2-3 sekundach zaskakuje z głośnym pierdyknięciem w wydech. Kilka kilometów spokoju i na nowo. Troche denerwujące i niebezpieczne, bo w trakcie wydłubywania much z zębów takie przycięcie silnika to pewna gleba. Rozważałem problem paliwa jednak ono musi dochodzić skoro nie spalona mieszanka wali w wydechach. Znajomy miał podobny problem i powodem była zerwana cela w ako który dawał okresowe zwarcia i brak iskry, ale u mnie jadąc na światłach nie ma przerwy w dopływie prądu do świateł więc ako jest dobre. Nie lubię takich dziwnych objawów. Jedni podpowiadają że to świece (trudno mi zgodzić się że dwie odrazu odmawiają posłuszeństwa na 2-3 sek.) drudzy że to iskrownik a inni że to cewki. A ja coraz głupszy bo wyjdzie że cała instalacja elektryczna do d..... Więc moja prośba jeżeli ktoś miał taki problem będę wdzięczny za sugestię. Pozdrawiam Mir
606-451-421 Play
Milano-buty.pl - markowe buty
https://allegro.pl/listing?string=znami ... i-1-1-0425

CZ175, vz 800/98, xv1900/07, GSX1300R/08, ?....
A1+
yogurt

Post autor: yogurt »

Synchronizacja gaźników kiedy była robiona?
AdamOSA
BS Brother
BS Brother
Posty: 492
Rejestracja: pn, 13 cze 2005, 19:25
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: trójmiasto

Post autor: AdamOSA »

Takie objawy raczej mi się kojarzą tylko z brakiem zasilania ( elektryka) .
Ponieważ tak jak pisałeś światła cały czas są , to wziąłbym pod lupe wszelkie styki i łącza od zapłonu .
Uszkodzenie fatalne ze względu na występowanie , chociaż podejrzewam że będzie się nasilać .
Niestety nie podpowiem gdzie konkretnie można spojrzeć , nie miałem tego moto z takimi objawami .
Życze szybkiego zlokalizowania i usunięcia usterki .

Pozdrawiam

AdamOSA
Simson SR2,WSK,JUNAK,XS400(jeszcze nie wiedziałem że SUZI jest najlepsze),GSXR400 - wynalazek , małżeństwo , chwila nieuwagi żony - GSX1300R
No i jest wymarzony pierdopęd na tor !! ( w 2012 niestety zdrada :-) )
A do wiosny na DR-Z 400SM lub E
mir
BS Brother
BS Brother
Posty: 738
Rejestracja: ndz, 5 lut 2006, 00:34
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Post autor: mir »

Yogurt gażniki synhronizował mi warsztat w Bydgoszczy rok temu jak marudę stawiałem na koła. Wszystkie styki sam czyściłem i smarowałem zachodnim specyfikiem do styków. A jak to AdamOSA napisał fatalna usterka przyprawiająca o mdłości i wymioty. teraz to sę mogę wokół komina pojeździć :rofl: Wielkie dzięki za odzew. Pozdro. Mir
606-451-421 Play
Milano-buty.pl - markowe buty
https://allegro.pl/listing?string=znami ... i-1-1-0425

CZ175, vz 800/98, xv1900/07, GSX1300R/08, ?....
A1+
Lechul
BS Brother
BS Brother
Posty: 6332
Rejestracja: wt, 4 maja 2004, 12:27
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: Lechul »

Masz "doszyty" jakiś alarm ??
Bo mi to wygląda na coś nie teges w obwodzie czerwonego wyłacznika na kierze a w ten obwód wpina sie najczęściej alarmowe odcięcie zapłonu lub markowany zapłon dla odpalenia sprzęta z pilota jeśli oczywiście taką opcję wyjec posiada. Więc może jeśli masz alarm to coś się właśnie tam popierpapier :roll:
PLATOS VIOLETEROS CLASIKOS CLASIKEROS
RF 900 R
-----------------------------------------
NIE JEŹDZIJ SZYBCIEJ NIŻ FRUWA TWÓJ ANIOŁ STRÓŻ !!
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
573 258 254
Obrazek
Moto

Post autor: Moto »

Okej to ja prozaicznie
Może brak odpowietrzenia w zbiorniku
Czy jak stoisz to też się zdarza?
Czy dopiero jak ruszysz?
Jeśli zdarza się na postoju to uchyl wlew i zobacz czy się powtórzy
Zapach w wydechach może pochodzić z minimalnej ilości paliwa
A u mnie obie świece klęknęły na raz, więc radzę przynajmniej sprawdzić iskrę (i przejść na Denso)
Sprawdź czy ci się nie zagiął przewód paliwowy pod kranikiem ma tam naprawdę mało miejsca.

Pozdrawiam
Krzysiek
Magistrala 1.6
draq

Post autor: draq »

Mam to samo, silnik sie wyłącza, zapala sie na pych i strzela z rury. Sądzę ze to gaźnik. W najblizszym czasie jade do mechanika, na kontrol to powiem co to było.
Kacal

Post autor: Kacal »

Witaj Ja miałem podobny przypadek w gsxf-ie ale przyczyna była za słaba sprezyna w stopce i odcinała mi silnik jak jechałem po nie równej drodze potem tez przepalił mi sie styk i niemiałem lampki luzu,moze u ciebie dzieje sie tak powoli ze dopiero po jakims czasie poprostu ona opada i czujnik wyłacza silnik .Niewiem czy to ten problem ale ja tak miałem i to jest bardzo denerwujace i niebezpieczne. :wink:
mir
BS Brother
BS Brother
Posty: 738
Rejestracja: ndz, 5 lut 2006, 00:34
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Post autor: mir »

Lchul w marasiu nie ma żadnego alarmu. Braciszki wystąpił większy problem. Wystawiałem go wczoraj żeby pochodził na jałowym (ma przecież płaszcz wodny) i w ciągu 5 minut kolano wydechu pierwszego gara zrobiło się fioletowe a prawego żółte. Rury zaczęły parować jak łąki wieczorem a na wydechach można było jaja smarzyć . Płyn w chłodnicy dobry nie wycieka, wiatrak sprawny, termostaty sprawne. to chyba coś z zapłonem. Ale nie wiem gdzie grzebać. Może zapłon może rozrząd ?. Poradźcie coś. Pozdro. Mir
606-451-421 Play
Milano-buty.pl - markowe buty
https://allegro.pl/listing?string=znami ... i-1-1-0425

CZ175, vz 800/98, xv1900/07, GSX1300R/08, ?....
A1+
osama
BS Brother
BS Brother
Posty: 3072
Rejestracja: pn, 5 kwie 2004, 06:34
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Lędziny / Tychy
Otrzymane Polubienia: 8

Post autor: osama »

to teraz ja - sprawdź czy przypadkiem nei urwał sie któryś kabel z akumulatora, miałem dokładnie takie same objawy, ale u mnie to występowało w zależności od obrotów, im większe tym częściej nei było styku :D
\m/-_-\m/

Nie pisać do mnie PW na forum BS - dzwonić (za rzadko tu jestem)

Był LS 650 Savage '86 BYŁ VS 800 Intruder '92

Lepiej się spóźnić, niż nigdy nie dojechać....

501-749-941
http://www.smugi.pl
email z pytaniami o części: sklep@smugi.pl
email: areknosama2@op.pl
Koala
BS Brother
BS Brother
Posty: 74
Rejestracja: pn, 28 maja 2007, 18:36
Województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: VZ 800 - krótkotrwałe gaśnięcie silnika w trakcie jazdy

Post autor: Koala »

masz wiele opcji ale moim zdaniem to moto na kołki (trochę szkoda bo sezon w pełni) i chyba musisz pogmerać tu i tam, wszystko to co zostało w.w. zaczynając od tego co Tobie wydaje się najbardziej prawdopodobne, inaczej to tylko zgadywanka, zbyt wiele możliwości
_________________
________
VZR 1800
mir
BS Brother
BS Brother
Posty: 738
Rejestracja: ndz, 5 lut 2006, 00:34
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: VZ 800 - krótkotrwałe gaśnięcie silnika w trakcie jazdy

Post autor: mir »

Witam Kacal trafił ! sprężyna luźna (bolec skrzywiony od stópki) i faraca opadając rozłączała elektrykę. Dzięki
606-451-421 Play
Milano-buty.pl - markowe buty
https://allegro.pl/listing?string=znami ... i-1-1-0425

CZ175, vz 800/98, xv1900/07, GSX1300R/08, ?....
A1+
ODPOWIEDZ