LS 650 Savage - regulator napiecia

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
ODPOWIEDZ
karlos66

LS 650 Savage - regulator napiecia

Post autor: karlos66 »

witam
wystapil chyba problem z regulatorem napiecia w moim LS. moto jest po regulacjach i wymianie filtrow. ma tez nowy lancuszek rozrzadu. wystepuje jednak problem nowy. po naladowaniu akumulatora odpala i jezdzi caly dzien, ale juz nastepnego dnia nie odpala z braku pradu i okazuje sie ze akumulator jest wyladowany. instalacja elektryczna jest poprawiona. poszukuje regulatora napiecia zeby sprawdzic czy wlasnie to broi. czy ktos z bractwa ma moze zbedny regulator, ktory moze udostepnic do sprawdzenia i ewentualnego odkupienia jesli to bedzie wlasnie to?
pozdrawiam
osama
BS Brother
BS Brother
Posty: 3072
Rejestracja: pn, 5 kwie 2004, 06:34
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Lędziny / Tychy
Otrzymane Polubienia: 8

Post autor: osama »

sprawdź najpierw tak:

naładuj akumulator, odpal moto, zagrzej go i wkręć na 3500 obr, odłącz kostkę co wchodzi do regulatora (3 żółte przewody) i zmierz napięcie między tymi przewodami, powinno być ponad 100V prądu zmiennego, jeżeli tam będzie coś mniej to znaczy że alternator masz spalony (musisz mierzyć między wszystkimi końcówkami), jeżeli tam będziesz miał ok to podepnij kostkę na nowo i zmierz napięcie na akumulatorze przy włączonych Długich światłach przy tych samych obrotach, ma być od 13,7 bodajże do 14,5V prądu stałego.

te pomiary pozwolą ci ustalić co padło bez zmiany reguatora
\m/-_-\m/

Nie pisać do mnie PW na forum BS - dzwonić (za rzadko tu jestem)

Był LS 650 Savage '86 BYŁ VS 800 Intruder '92

Lepiej się spóźnić, niż nigdy nie dojechać....

501-749-941
http://www.smugi.pl
email z pytaniami o części: sklep@smugi.pl
email: areknosama2@op.pl
karlos66

Post autor: karlos66 »

dzieki Osama.
jutro od rana ide do garazu i sprawdzam.
pozdro.
karlos66

Post autor: karlos66 »

sprawdzilem. na dwoch kablach jest ok na trzecim prawie wcale.
dzieki za wskazowki. cos robi zwarcie bo jak jest aku pelen to przy odpalaniu jest spadek do 4V na akumulatorze. jak cos wiecej sie dowiem od majstra to napisze.
osama
BS Brother
BS Brother
Posty: 3072
Rejestracja: pn, 5 kwie 2004, 06:34
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Lędziny / Tychy
Otrzymane Polubienia: 8

Post autor: osama »

jeżeli mmiędzy którąś parą nei masz min 100V to znaczy że alternator padł, i trzeba go dać do przewinięcia, a to że przy odpalaniu napięcie na aku spada do 4V to normalne :P
\m/-_-\m/

Nie pisać do mnie PW na forum BS - dzwonić (za rzadko tu jestem)

Był LS 650 Savage '86 BYŁ VS 800 Intruder '92

Lepiej się spóźnić, niż nigdy nie dojechać....

501-749-941
http://www.smugi.pl
email z pytaniami o części: sklep@smugi.pl
email: areknosama2@op.pl
karlos66

Post autor: karlos66 »

witam. okazalo sie po pomiarach ze to jednak alternator. zostal przewiniety i dzis zamontowalem. jest ok. jezdze dzis i sprawdzam. jutro okaze sie czy nadal sa problemy z odpalaniem.
dzieki za pomoc :)
marian07

Re: LS 650 Savage - regulator napiecia

Post autor: marian07 »

Jeśli na obrotach 3500 i długich światłach trzyma napięcie 14,5 mierzone na klemach to trzeba jeszcze pomierzyć to zmienne na żółtych przewodach? Czy to już znaczy że jest OK.
rysio

Re: LS 650 Savage - regulator napiecia

Post autor: rysio »

Sorry, że OT ale Marian, ja Cię proszę:
kup wreszcie nowy akumulator do dzikusa :wink:
marian07

Re: LS 650 Savage - regulator napiecia

Post autor: marian07 »

Spoko, już zamówiony, przy okazji sprawdzam parametry ładowania. Wychodzi że jest OK. Jakby coś nie grało spać bym nie mógł...... Sie tylko zastanawiam czy ten nowy zalać na wiosnę z nowym sezonem i dotelepać na staruszku do zimy, czy teraz. Sam nie wiem.
Teraz żeby pojeździć muszę ładować 10 godzin i szybko odpalać - jest wtedy 13,8V bez obciążenia, bo na drugi dzień już tylko 10V.
Zielony

Re: LS 650 Savage - regulator napiecia

Post autor: Zielony »

Marian07 zalej go teraz i zapakuj go dzikusowi. Po co sie męczyć ze starym aku, który ledwie działa. Jeszcze trochę w tym sezonie pojeździsz a jeżdżenie z koniecznością ciągłego martwienia się o stan aku myślę, że nie należy do przyjemności :)
Shreck22
Podpatrywacz
Posty: 6
Rejestracja: wt, 3 lip 2018, 08:56
Województwo: śląskie

Re: LS 650 Savage - regulator napiecia

Post autor: Shreck22 »

U mnie od kilku dni podobny problem, jeden dzień spoko można śmigać, a na drugi dzień nie można już odpalić. Sprawdziłem na odpalonym silniku na klemach przy wysokich obrotach zamiast rosnąć to z 13,5V spada na 13,0-13,2V. Może ktoś powiedzieć gdzie szukać tego regulatora, ewentualnie jak dostać się do alternatora?
Dany
BS Admin
BS Admin
Posty: 5590
Rejestracja: pt, 13 mar 2009, 09:02
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Legionowo
Polubił posty: 111
Otrzymane Polubienia: 9
Kontakt:

Re: LS 650 Savage - regulator napiecia

Post autor: Dany »

marian07 pisze:Spoko, już zamówiony, przy okazji sprawdzam parametry ładowania. Wychodzi że jest OK. Jakby coś nie grało spać bym nie mógł...... Sie tylko zastanawiam czy ten nowy zalać na wiosnę z nowym sezonem i dotelepać na staruszku do zimy, czy teraz. Sam nie wiem.
Teraz żeby pojeździć muszę ładować 10 godzin i szybko odpalać - jest wtedy 13,8V bez obciążenia, bo na drugi dzień już tylko 10V.
Jak odepniesz klemę to też tak spada ?
Sprawdź, bo może masz takie pobory prądu...
Motocykl... i do pełni szczęścia już tylko chwila... chwila wolnego, pogoda i kompan na kole.
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
Daniel
501484808
CX500E=>B12sK6=>GSF1250GT=>
AN400=>CBF1000=>1200RT&1200GS
Dany
BS Admin
BS Admin
Posty: 5590
Rejestracja: pt, 13 mar 2009, 09:02
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Legionowo
Polubił posty: 111
Otrzymane Polubienia: 9
Kontakt:

Re: LS 650 Savage - regulator napiecia

Post autor: Dany »

marian07 pisze:Spoko, już zamówiony, przy okazji sprawdzam parametry ładowania. Wychodzi że jest OK. Jakby coś nie grało spać bym nie mógł...... Sie tylko zastanawiam czy ten nowy zalać na wiosnę z nowym sezonem i dotelepać na staruszku do zimy, czy teraz. Sam nie wiem.
Teraz żeby pojeździć muszę ładować 10 godzin i szybko odpalać - jest wtedy 13,8V bez obciążenia, bo na drugi dzień już tylko 10V.
Jak odepniesz klemę to też tak spada ?
Sprawdź, bo może masz takie pobory prądu...
Motocykl... i do pełni szczęścia już tylko chwila... chwila wolnego, pogoda i kompan na kole.
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
Daniel
501484808
CX500E=>B12sK6=>GSF1250GT=>
AN400=>CBF1000=>1200RT&1200GS
Soniak_87
Zmieniacz Żarówek
Posty: 54
Rejestracja: czw, 1 lip 2021, 23:33
Województwo: podkarpackie

Re: LS 650 Savage - regulator napiecia

Post autor: Soniak_87 »

Gdzie jest ten regulator napięcia?
Eddy70
The Real One
The Real One
Posty: 399
Rejestracja: pt, 18 mar 2016, 20:14
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Tuchola
Otrzymane Polubienia: 2

Re: LS 650 Savage - regulator napiecia

Post autor: Eddy70 »

Soniak_87 pisze: pn, 5 cze 2023, 11:41 Gdzie jest ten regulator napięcia?
Można rzec pod d..ą pasażera :grinning:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
LS 650 Savage - odjechał
H...a Deauville - czas na wygodę
ODPOWIEDZ