LS 650 Savage - stozkowy filtr powietrza

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
karlos66

LS 650 Savage - stozkowy filtr powietrza

Post autor: karlos66 »

witam po dlugiej nieobecnosci
mam pytanie czy ktos juz montowal stozkowy filtr powietrza do dzikusa?
czy ma to sens? wiem ze do "wiekszych" moto zakladaja dosyc czesto stozkowe filtry.
taki pomysl pojawil mi sie w glowie gdy oddalem moto do majstra na wymiane plynow itd i mam pomysl na przerobke mojego dzikusa. poki jest w "czesciach". dlatego pytanie o stozek do niego.

szukalem info o stozkach do dzikusa na forum i nie znalazlem.

pozdrawiam wszystkich i wkrotce dolacze do tych co juz rozpoczeli sezon.
osama
BS Brother
BS Brother
Posty: 3072
Rejestracja: pn, 5 kwie 2004, 06:34
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Lędziny / Tychy
Otrzymane Polubienia: 8

Post autor: osama »

jak zamontujesz taki filtr, to na 99,9% będziesz musiał zmienić dysze w gaźniku, gdyż będzie dostawał za dużo powietrza, oczywiście wzrośnie wtedy konsumpcja paliwka, a efekt chyba będzie raczej mniejszy od oczekiwanego :D
\m/-_-\m/

Nie pisać do mnie PW na forum BS - dzwonić (za rzadko tu jestem)

Był LS 650 Savage '86 BYŁ VS 800 Intruder '92

Lepiej się spóźnić, niż nigdy nie dojechać....

501-749-941
http://www.smugi.pl
email z pytaniami o części: sklep@smugi.pl
email: areknosama2@op.pl
Emil
Moderator
Moderator
Posty: 4258
Rejestracja: pt, 13 sty 2006, 23:18
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/okolice ("na wschód, tam gdzie cywilizacja")
Polubił posty: 1
Otrzymane Polubienia: 9

Post autor: Emil »

a Ty nie wiesz, ze sama koszulka BS dodaje 15 koni? :wink:

sorry, ale jak czytam w tym dziale o filtrach stozkowych i power commanderach to wymiekam

tego typu rozwiazania powoduja procentowy wzrost, czyli zeby to nie bylo marnowanie kasy to trzeba miec bazowo chociaz 90KM
Ostatnio zmieniony czw, 22 mar 2007, 22:52 przez Emil, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam,
Emil

. . gix 1.6 . . . Duża moc nie zwalnia od myślenia . . . było i się zmyło, jest pomarańczowo-czarny robal
osama
BS Brother
BS Brother
Posty: 3072
Rejestracja: pn, 5 kwie 2004, 06:34
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Lędziny / Tychy
Otrzymane Polubienia: 8

Post autor: osama »

przeba miec bazowo chociaz 90KM
jak dla mnie temat zamknięty :peace:
\m/-_-\m/

Nie pisać do mnie PW na forum BS - dzwonić (za rzadko tu jestem)

Był LS 650 Savage '86 BYŁ VS 800 Intruder '92

Lepiej się spóźnić, niż nigdy nie dojechać....

501-749-941
http://www.smugi.pl
email z pytaniami o części: sklep@smugi.pl
email: areknosama2@op.pl
Tapir

Post autor: Tapir »

Druga sprawa, że z tego co pamiętam nie ma tam w Savedżu specjalnie dużo miejsca. Jeśli już upchasz tam jakoś stożek to nie będzie specjalnie wizualnie wyeksponowany- czyli nici z lansu pod knajpą :twisted:
Lechul
BS Brother
BS Brother
Posty: 6332
Rejestracja: wt, 4 maja 2004, 12:27
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: Lechul »

Tapir pisze:Jeśli już upchasz tam jakoś stożek to nie będzie specjalnie wizualnie wyeksponowany
"Stożka" się nie upycha :evil: Trzeba tak pokombinować z przewodami żeby ładnie z boku sprzęta wystawał. I wtedy lans jak najbardziej wyjdzie :wink:
Jak masz Karlos ochotę to zakładaj. Nie słuchaj Emila :wink: :P
Mądrala :P Ma tyle kucy pod tyłkiem, że "stożki" nie dla niego i mu trochę żal :wink:
PLATOS VIOLETEROS CLASIKOS CLASIKEROS
RF 900 R
-----------------------------------------
NIE JEŹDZIJ SZYBCIEJ NIŻ FRUWA TWÓJ ANIOŁ STRÓŻ !!
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
573 258 254
Obrazek
Emil
Moderator
Moderator
Posty: 4258
Rejestracja: pt, 13 sty 2006, 23:18
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/okolice ("na wschód, tam gdzie cywilizacja")
Polubił posty: 1
Otrzymane Polubienia: 9

Post autor: Emil »

Lechul pisze:Mądrala :P Ma tyle kucy pod tyłkiem, że "stożki" nie dla niego i mu trochę żal :wink:
nie prawda!

po pierwsze - w moim moto przydalo by sie troche wiecej mocy, bo ogolnie jakies takie wolowate sie robi

po drugie nie zamontowalem sobie takich bajerow bo nie bede wydawal tyle kasy (minimum kolo 5-7tys) na filtr stozkowy i uklad wydechowy (bo tylko razem cos to daje tak na prawde) zeby dostac dodatkowe 10-20KM (bo +/- tyle daja procenty od "mojej bazy") i jak juz cokolwiek bede dlubal (w nieokreslonym "kiedys") to bedzie najprawdopodobniej turbosprzezarka, bo tutaj za 10-12tys mozna uzyskac finalnie okolo 200-220KM z kola (stopien pierwszy), czyli tak w sam raz do spokojnej jazdy bez gwaltownych skokow mocy itp

:jezyk:

(poza tym od takich zabawek komputer glupieje, a ja nie lubie jak mi jakeis czerwone lampki mrugaja podczas jazdy ;) )

po trzecie ja nikomu nic nie bronie, nawet lodowke sobie zamontuj czy caly bar jak Jos :wink: tylko imho nic nie osiagniesz a wydasz dodatkowa kase

po trzecie filtr stozkowy mozna ladnie wkomponowac w chopperze, widzialem zdjecia, silnik byl caly srebrny, blyszczacy i w bok wystawal filtr stozkowy rowniez ze srebrna koncowka - imho savage ma (optycznie) za maly silnik zeby to dalo efekt

jak chcesz cos zmieniac to kup zwyklego k&n czy cos w tym stylu (pewnie to tak samo dziala jak przy innych moto) do Twojego typu moto a nie kombinacje - odpadnie Ci koniecznosc wymiany (bo to podobno sie czysci potem tylko do konca swiata i nic nie trzeba wymieniac)

ps. czy ja wlasnie napisalem ze filtr stozkowy w chopperze to moze byc dobry pomysl? :hmm: nie, na pewno nie, na wszelki wypadek ide spac i nie bede juz tego dzialu czytal bo potem glupoty wypisuje :jump: :wink:
pozdrawiam,
Emil

. . gix 1.6 . . . Duża moc nie zwalnia od myślenia . . . było i się zmyło, jest pomarańczowo-czarny robal
karlos66

Post autor: karlos66 »

chodzi o drobne zmiany w wygladzie. a stozek i wywalenie tradycyjnego filtra i "puszki" od niego pomoze mi zrobic wiecej miejsca pod siedzeniem na inne rzeczy (do dalszej przerobki). mysle, ze jednak zdecyduje sie na kupno i instalacje stozka. w kazdym razie dzieki za opinie i glosy rozsadku.
pozdrawiam
rysio

Post autor: rysio »

Emil pisze: sorry, ale jak czytam w tym dziale o filtrach stozkowych i power commanderach to wymiekam
Emil, zauważ, że w chopperach ludzie wymieniają wydech, a czasem i filtr dla wyglądu, a nie dla mocy. A jak zrobią takie zmiany w moto z wtryskiem, to powinni założyć PC, bo inaczej przegrzeją silnik i klapa...
Niektórzy twierdzą, że standardowa elektronika sobie z tym poradzi, ale czy rzeczywiście tak jest?
PC w takiej sytuacji daje pewność, że nic złego się nie zdarzy.
Pozdrawiam,
Tapir

Post autor: Tapir »

Karlos, zapodaj taki łącznik w kształcie litery U pomiędzy filtrem, a gardzielą gaźnika, tak aby stożek był wycelowany w kierunku jazdy i przebiegał równolegle do motocykla :twisted: - lans gwarantowany- nie będzie panny, która przejdzie obok Twego Dzikusa obojętnie :twisted: :twisted: :twisted:
thekamil

Post autor: thekamil »

też wpadłem na ten pomysł... a że lubie majsterkowac to udało mi się to bez problemu. Jednak tak jak pisał Osama.. regulacja gaznika nic nie da, trzeba by coś w nim powymieniać- dostaje za dużo powietrza i od połowy obrotów wogóle nie jedzie. Ba! filtry dostępne na allegro 30-35zł to chińskie badziewie, które tylko ładnie wyglada. Mozna założyć do savage stożek, ale trzeba kupic filtr firmy K&N za ok 150-200zł, a potem dostosować jeszcze gaźnik. W tym wypadku ma to sens i moc powinna wzrosnąć. A jesli miałeś na myśli filtr za 30 zł to odradzam.. zresztą jeśli chcesz to wyśle ci mój -sam zobaczysz... hmmm.. nawet fajnie wygląda obok monitora! :D

a oto foto:
http://img66.imageshack.us/my.php?image=dsc00184hb4.jpg
karlos66

Post autor: karlos66 »

witam znowu.
nie mam netu w domu wiec nie wchodze na forum.
co do stozka to pomysl jest aktualny. chce kupic jakis naprawde wielki filtr. ale ze wzgledu na inne wydatki troche sie odsunie w czasie.
pozdrawiam i do zobaczenia na drodze :)
kotekmk
Głaszczący Kanapę
Posty: 25
Rejestracja: pn, 23 paź 2017, 22:14
Województwo: pomorskie

Re: LS 650 Savage - stozkowy filtr powietrza

Post autor: kotekmk »

Wznowię tema, czy ktoś już coś konkretnego zrobił?
co prawda mam Intrudera 750. i myślę o tym filtrze ALE!
broń boże dla lansu czy poprawianiu wyników w mocy...
po prostu technicznie lepiej mi podejdzie - oszczędzę miejsca wywalając oryginalne puszki.
Pirania
Głaszczący Kanapę
Posty: 38
Rejestracja: pt, 1 gru 2017, 16:17
Województwo: lubuskie

Re: LS 650 Savage - stozkowy filtr powietrza

Post autor: Pirania »

Obrazek

Airbox poszedł precz. 8)
osama
BS Brother
BS Brother
Posty: 3072
Rejestracja: pn, 5 kwie 2004, 06:34
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Lędziny / Tychy
Otrzymane Polubienia: 8

Re: LS 650 Savage - stozkowy filtr powietrza

Post autor: osama »

Pirania, wsadziłeś sobie najgorszy z możliwych filtrów stożkowych - siatkowy, on prawie w ogóle nie czyści powietrza...
Ja bym proponował coś w ten deseń, choć nie pamiętam jaka tam jest średnica na gażniku
https://smugi.pl/product-pol-6572-Filtr ... olory.html
https://smugi.pl/product-pol-4021-Filtr ... -60mm.html
https://smugi.pl/product-pol-3888-Filtr ... olory.html
https://smugi.pl/product-pol-6093-Filtr ... gosci.html

To tylko pokaz co jest dobrej jakości i dobrze działa, to nie oferta :P
\m/-_-\m/

Nie pisać do mnie PW na forum BS - dzwonić (za rzadko tu jestem)

Był LS 650 Savage '86 BYŁ VS 800 Intruder '92

Lepiej się spóźnić, niż nigdy nie dojechać....

501-749-941
http://www.smugi.pl
email z pytaniami o części: sklep@smugi.pl
email: areknosama2@op.pl
ODPOWIEDZ