LS 650 problem , nie zaprowadza sie ! :|

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
SID

Post autor: SID »

Jos. pisze privmsg :!: aby adminowie sie nie zaczeli obrazac, ze nie na temat pisze :D i zanieczyszczam forum :) :nie_powiem:

Thanks za gogle! :shock: :wink:
Tomi188
Głaszczący Kanapę
Posty: 47
Rejestracja: pt, 29 cze 2018, 21:00
Województwo: wielkopolskie

Re: LS 650 problem , nie zaprowadza sie ! :|

Post autor: Tomi188 »

Witam. Czy ktos moze mi pomoc? Motor kreci a nie odpala co moze byc nie tak wydaje mi sie ze paliwo dochodzi. Kabel z fajki iskrzy. Nie moglem wykrecic swiecy bo nie moglem znalesc klucza. Czy ktos moze mnie pokierowac? Motor kupilem 2 dni temu za grosze a chciałbym zeby dzialal. Aaa moze swieca? Jaki model swiecy zakupic? Jaki symbol? Pozdrawiam
Eddy70
The Real One
The Real One
Posty: 399
Rejestracja: pt, 18 mar 2016, 20:14
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Tuchola
Otrzymane Polubienia: 2

Re: LS 650 problem , nie zaprowadza sie ! :|

Post autor: Eddy70 »

Na temat świecy (i nie tylko) już gdzieś było...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
LS 650 Savage - odjechał
H...a Deauville - czas na wygodę
Tomi188
Głaszczący Kanapę
Posty: 47
Rejestracja: pt, 29 cze 2018, 21:00
Województwo: wielkopolskie

Re: LS 650 problem , nie zaprowadza sie ! :|

Post autor: Tomi188 »

Bardzo dziekuje przyda sie na pewno.... A czy mozliwe ze przez swiece nie chce zapalic?

A czy po odpieciu tego dolnego wezyka paliwa powinno leciec paliwo? Moze kranik zapchny?

Aaa dodam jeszcze ze aku jest juz zmeczony ale podlaczylem na kablach z auta. Krecil ale nie odpalil... Pod siedzeniem jest pelno kabli co nie ktore nie polaczone nie wiem czy to ma znaczenie.

Czy klucz do swiec to 18mm?
Kurak

Re: LS 650 problem , nie zaprowadza sie ! :|

Post autor: Kurak »

Tomi188 pisze:Bardzo dziekuje przyda sie na pewno.... A czy mozliwe ze przez swiece nie chce zapalic?

A czy po odpieciu tego dolnego wezyka paliwa powinno leciec paliwo? Moze kranik zapchny?

Aaa dodam jeszcze ze aku jest juz zmeczony ale podlaczylem na kablach z auta. Krecil ale nie odpalil... Pod siedzeniem jest pelno kabli co nie ktore nie polaczone nie wiem czy to ma znaczenie.

Czy klucz do swiec to 18mm?
Ja mam taki sam problem ale w VS 800, obstawiam świecie bo wszystko już sprawdziłem i jak się doczytałem po zamontowaniu nowych świeć trzeba je "przepalić" jakiś czas na wolnych obrotach czego ja nie zrobiłem. sprawdź czy paliwo dochodzi i następnie włóż np gwoździa do fajki i przyłóż do obudowy, jeżeli będzie duża iskra i paliwo będzie ok to wymieniaj świecie. W VS 800 klucz do świeć to 18mm (Musiałem zamówić na Alledrogo bo w moich okolicach taki rozmiar klucza do świeć to jakaś abstrakcja) Daj znać o postępach :)
marian07

Re: LS 650 problem , nie zaprowadza sie ! :|

Post autor: marian07 »

Kranik jest podciśnieniowy. Sprawdzenie: zdejmujesz przewód (paliwowy) z gaźnika - ma nie lecieć. Następnie zdejmujesz ten cienki (podciśnieniowy) z okolic gaźnika, robisz na nim "paszczą" czyli ustami podciśnienie zasysając - ma polecieć z paliwowego benzynka. Jeśli tak się nie dzieje daj znać.
(oczywiście robimy to na zgaszonym silniku :wink: )
harpoon
BS Admin
BS Admin
Posty: 2184
Rejestracja: pn, 22 sty 2007, 08:31
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Imielin
Polubił posty: 4
Otrzymane Polubienia: 19
Kontakt:

Re: LS 650 problem , nie zaprowadza sie ! :|

Post autor: harpoon »

Kurak pisze:
Tomi188 pisze:Bardzo dziekuje przyda sie na pewno.... A czy mozliwe ze przez swiece nie chce zapalic?

A czy po odpieciu tego dolnego wezyka paliwa powinno leciec paliwo? Moze kranik zapchny?

Aaa dodam jeszcze ze aku jest juz zmeczony ale podlaczylem na kablach z auta. Krecil ale nie odpalil... Pod siedzeniem jest pelno kabli co nie ktore nie polaczone nie wiem czy to ma znaczenie.

Czy klucz do swiec to 18mm?
Ja mam taki sam problem ale w VS 800, obstawiam świecie bo wszystko już sprawdziłem i jak się doczytałem po zamontowaniu nowych świeć trzeba je "przepalić" jakiś czas na wolnych obrotach czego ja nie zrobiłem. sprawdź czy paliwo dochodzi i następnie włóż np gwoździa do fajki i przyłóż do obudowy, jeżeli będzie duża iskra i paliwo będzie ok to wymieniaj świecie. W VS 800 klucz do świeć to 18mm (Musiałem zamówić na Alledrogo bo w moich okolicach taki rozmiar klucza do świeć to jakaś abstrakcja) Daj znać o postępach :)
Przepalanie świec nie na wolnych obrotach :!: Po wymianie świec, odpaleniu moto powinieneś zrobić 20-30km (bez gaszenia po pierwszym odpaleniu)...
Mnie się to nie zdarzyło osobiście, ale widziałem przypadek wymienionych świec i "wygrzanych" tak jak piszesz... Po zgaszeniu moto i próbie ponownego odpalenia świeca padnięta...
Marauder VZ800 - sprzedany
Intruder VS1400 - wspomnienie
Intruder M109R K7 - odjechał
XV1900 Raider - historia
Tiger Explorer 1200 - oswojony
KolejnyTiger 1200 XCa - nowe wcielenie
Tygrys po raz trzeci
tel. 665-392-191
Tomi188
Głaszczący Kanapę
Posty: 47
Rejestracja: pt, 29 cze 2018, 21:00
Województwo: wielkopolskie

Re: LS 650 problem , nie zaprowadza sie ! :|

Post autor: Tomi188 »

Super :) bardzo dziekuje za informacje... Dam znac co i jak jade dzis kupic nasadke 18mm do swiec. Jak tylko posprawdzam od razu napisze. Mam nadzieje ze odpali
Tomi188
Głaszczący Kanapę
Posty: 47
Rejestracja: pt, 29 cze 2018, 21:00
Województwo: wielkopolskie

Re: LS 650 problem , nie zaprowadza sie ! :|

Post autor: Tomi188 »

marian07 pisze:Kranik jest podciśnieniowy. Sprawdzenie: zdejmujesz przewód (paliwowy) z gaźnika - ma nie lecieć. Następnie zdejmujesz ten cienki (podciśnieniowy) z okolic gaźnika, robisz na nim "paszczą" czyli ustami podciśnienie zasysając - ma polecieć z paliwowego benzynka. Jeśli tak się nie dzieje daj znać.
(oczywiście robimy to na zgaszonym silniku :wink: )
Okej dziekuje zrobię tak i dam znac.
Tomi188
Głaszczący Kanapę
Posty: 47
Rejestracja: pt, 29 cze 2018, 21:00
Województwo: wielkopolskie

Re: LS 650 problem , nie zaprowadza sie ! :|

Post autor: Tomi188 »

Wiec po sprawdzeniu wezy gaznika i po wymianie swiecy motor odpalil :))

A czy może mi ktos podeslac zdjecie w jakim polozeniu na luzie powinna byc dzwignia biegow? Bo poprzednik kombinowal i poprzestawial i 4 ciezko wlaczyc bo jest za wysoko
Tomi188
Głaszczący Kanapę
Posty: 47
Rejestracja: pt, 29 cze 2018, 21:00
Województwo: wielkopolskie

Re: LS 650 problem , nie zaprowadza sie ! :|

Post autor: Tomi188 »

Wiec po sprawdzeniu wezy gaznika i po wymianie swiecy motor odpalil :))

A czy może mi ktos podeslac zdjecie w jakim polozeniu na luzie powinna byc dzwignia biegow? Bo poprzednik kombinowal i poprzestawial i 4 ciezko wlaczyc bo jest za wysoko
Kurak

Re: LS 650 problem , nie zaprowadza sie ! :|

Post autor: Kurak »

Harpoon, ja jestem żywym przykładem nie dopalenia świec wymieniłem, odpaliłem i zgasiłem.. wytrzymały 120km, zmieniłem na NGK i bestia wróciła mój przypadek opisany jest w innym wątku. Teraz wymienilem i zrobilem kilkanascie km wiec mam nadzieje ze bedzie ok.
osama
BS Brother
BS Brother
Posty: 3072
Rejestracja: pn, 5 kwie 2004, 06:34
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Lędziny / Tychy
Otrzymane Polubienia: 8

Re: LS 650 problem , nie zaprowadza sie ! :|

Post autor: osama »

Tomi188 pisze:A czy może mi ktos podeslac zdjecie w jakim polozeniu na luzie powinna byc dzwignia biegow? Bo poprzednik kombinowal i poprzestawial i 4 ciezko wlaczyc bo jest za wysoko
Ustaw sobie, tak jak tobie wygodnie i po problemie ;-)
\m/-_-\m/

Nie pisać do mnie PW na forum BS - dzwonić (za rzadko tu jestem)

Był LS 650 Savage '86 BYŁ VS 800 Intruder '92

Lepiej się spóźnić, niż nigdy nie dojechać....

501-749-941
http://www.smugi.pl
email z pytaniami o części: sklep@smugi.pl
email: areknosama2@op.pl
Tomi188
Głaszczący Kanapę
Posty: 47
Rejestracja: pt, 29 cze 2018, 21:00
Województwo: wielkopolskie

Re: LS 650 problem , nie zaprowadza sie ! :|

Post autor: Tomi188 »

osama pisze:
Tomi188 pisze:A czy może mi ktos podeslac zdjecie w jakim polozeniu na luzie powinna byc dzwignia biegow? Bo poprzednik kombinowal i poprzestawial i 4 ciezko wlaczyc bo jest za wysoko
Ustaw sobie, tak jak tobie wygodnie i po problemie ;-)
Ahaa no to okej dziekuje za informacje
ODPOWIEDZ