Puste wydech i co dalej

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
ODPOWIEDZ
Kawa
BS Brother
BS Brother
Posty: 267
Rejestracja: pt, 1 kwie 2005, 21:58
Województwo: -
Lokalizacja: Warszawa

Puste wydech i co dalej

Post autor: Kawa »

Witam Szanowne towarzystwo z Super Sport.
Mam problem a bardziej zagłostke. W motocyklu M800 uwalniam wydech, będą puściutkie albo po części puste.Czy po uwolnieniu wydechu jest konieczna jakaś regulacja, zmiana ustawień itp?
Dla ułatwienia dodam, że motocykl jest na wtryskach.
VZ800-INTRUDER
studi

Post autor: studi »

chyba przypadkowo w super-sportach :wink:
więc siup do cruiserów :wink:
Tapir

Post autor: Tapir »

O ile mnie pamięć nie myli M800 jest na wtrysku paliwa- po uwolnieniu wydechu wtrysk sam zadba o odpowiedni stosunek paliwa i powietrza.

Tylko w przypadku gaźnika czasami niezbędne są regulacje (wzbogacenie mieszanki)- chociaż nie jest to regułą- w Savage'u uwolnienie wydechu zupełnie nie odbiło się na pracy silnika, natomiast w obecnym motocyklu H..... Magna VF750 (ta starsza) po częściowym uwolnieniu wydechu bez regulacji gaźników w ogóle nie chciała jeździć.

W Twoim przypadku zmiana wydechu nie powinna wymagać żadnych regulacji itp.
Kawa
BS Brother
BS Brother
Posty: 267
Rejestracja: pt, 1 kwie 2005, 21:58
Województwo: -
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kawa »

Studi pomyłka :D . Wydaje mi się że Bracia ze Sport mają doświadczenie z silnikami na wtrysku a tu o to głównie chodzi. Jak jest gaźnik to wiadomo regulacja gaźników (podciśnienia) i juz a co jak są wtryski?
No ale może ktoś mnie i tu zauważy 8)
W samochodach bawiłem sie w uwalnianie wydechu, ale to spowodowane było podniesieniem mocy, czyli dodatkowo zmieniałem mapy i wstawiałem stożek. Dodam, że działo sie to przy silniku z turbo.
Co do motocykla, w którym chcę uzyskać tylko efekt dźwiękowy to nie mam pojęcia? Na zdrowy rozsądek wydaje, sie że komputer załatwi sprawę, ale czy na pewno?

Pozdrawiam
VZ800-INTRUDER
figer
BS Brother
BS Brother
Posty: 1354
Rejestracja: sob, 29 paź 2005, 18:39
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Dobczyn

Post autor: figer »

Z tego co sie orientuje, to tak jak pisze Tapir - komputer sam zadba o odpowiedni sklad mieszanki.
Pozdro
ObrazekObrazek
rysio

Post autor: rysio »

Dynojet produkuje urządzenie Power Commander do przemapowania zapłonu przy stosowaniu różnych wydechów i filtrów powietrza.
Zajrzyj na stronę http://www.powercommander.com
Kawa
BS Brother
BS Brother
Posty: 267
Rejestracja: pt, 1 kwie 2005, 21:58
Województwo: -
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kawa »

Urządzenie zmam i mam zamiar je zamontować ale w przyszłości jak będę chciał zwiększyć moc mojego rumaka ale jeszcze nie teraz , na razie muszę nacieszyć sie dotychczasowymi przeróbkami.
Na razie chodzi mi tylko o dźwięk.

Pozdrawiam
VZ800-INTRUDER
Emil
Moderator
Moderator
Posty: 4253
Rejestracja: pt, 13 sty 2006, 23:18
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/okolice ("na wschód, tam gdzie cywilizacja")
Polubił posty: 1
Otrzymane Polubienia: 9

Post autor: Emil »

PC III do Intrudera.. Świat się konczy.. :D
pozdrawiam,
Emil

. . gix 1.6 . . . Duża moc nie zwalnia od myślenia . . . było i się zmyło, jest pomarańczowo-czarny robal
ODPOWIEDZ