Klocki trą o tarczę

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
ODPOWIEDZ
FishPL
Podpatrywacz
Posty: 7
Rejestracja: śr, 15 maja 2019, 20:12
Województwo: pomorskie

Klocki trą o tarczę

Post autor: FishPL »

Koledzy i koleżanki,

Problem dotyczy ocierających klocków o przednią tarczę. Jestem początkujący jeśli chodzi o moto, więc napiszę co zrobiłem i co wyczytałem w internetach.
Zacisk ściągnięty - tłoczek nie chował się do końca. Tłoczek + zacisk umyty, wyczyszczony, nasmarowany pastą do tłoczków. Był mały zadzior na jego końcu (ok 1mm) wyszlifowany papierem wodnym, brak wystających zadziorów i brudu. Oringi w zacisku całe, nie wyglądały na "napuchnięte". Po całej operacji tłoczek wszedł palcami w zacisk bez żadnego oporu, płyn wymieniony, układ odpowietrzony. Po zmontowaniu wszystkiego tłoczek nadal sam się nie chowa, wystaje ok 1-2mm i klocki delikatnie trą o tarcze (słychać lekkie szuranie przy przestawianiu moto). Po podniesieniu koła i zakręceniu koło robi ok 2 obrotów i staje.
I teraz co znalazłem szukając wyjaśnień:
- klocki "muszą" trzeć o tarczę ponieważ tak ją oczyszczają podczas jazdy z brudu, kurzu itp
- po zmontowaniu tłoczek nigdy sam się nie schowa do końca (bez odkręcenia odpowietrznika),
- jeśli da się okręcić kołem i nie staje w miejscu to "jest dobrze"
Proszę o wyjaśnienie i ewentualne wyprowadzenie z błędu ze wszystko jest ok i tak ma być.

Pozdrawiam
Eddy70
The Real One
The Real One
Posty: 399
Rejestracja: pt, 18 mar 2016, 20:14
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Tuchola
Otrzymane Polubienia: 2

Re: Klocki trą o tarczę

Post autor: Eddy70 »

Tak ma być. Wszystko masz dobrze.
LS 650 Savage - odjechał
H...a Deauville - czas na wygodę
marian07

Re: Klocki trą o tarczę

Post autor: marian07 »

Najpierw przejedź trochę i pohamuj żeby to się ułożyło.
Potem zrób małą traskę, ze 2 km starając się nie używać przedniego hamulca - czyli tylko tyłem hamuj. Jeśli zaraz po zatrzymaniu tarcza będzie odczuwalnie ciepła to jest źle.
ODPOWIEDZ