VS 800 Intruder - poprawki

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
ODPOWIEDZ
DarkSide80

VS 800 Intruder - poprawki

Post autor: DarkSide80 »

Cześć !

Nieśmiało otwieram wątek mojego nabytku - wszelkie podpowiedzi mile widziane, a wręcz uprzejmie proszę o sugestie bardziej doświadczonych właścicieli.

Zakup, rejestracja, pierwszy tysiąc km na sprzęcie za mną, nacieszyłem się i czas wziąć się do roboty albo przynajmniej spróbować bo mechanik ze mnie żaden :wink:

Na pierwszy rzut oka widzę, że mam do ogarnięcia:

1. Wyregulowanie kierownicy, jakoś nie jest idealnie prosta.
2. Usunięcie rdzawych kropek na felgach i dźwigni hamulca tylnego/zmiany biegów.
3. Bliższe oględziny wału: sprawia wrażenie lekkich luzów i chyba odrobinę się poci.
4. Wymiana / wyciszenie wydechów - są akcesoryjne i niemiłosiernie dudnią. Fajne to na krótką metę ale po 50km bez zatyczek łeb urywa.
5. Kubek prędkościomierza - jest popękany a lubię jak wszystko jest w całości :)

I teraz prośba o delikatne wsparcie:

1. Czy ktoś z Was dysponuje może PDF serwisówki do tego modelu w PL? Dorwałem gdzieś z sieci 450stron po ang ale słownictwo techniczne nie jest moją mocną stroną i nie jestem pewien tłumaczeń googla.

2. W ogniu polerki nie chciałbym zepsuć felgi - możecie polecić sprawdzone sposoby na usunięcie pierwszych śladów korozji na delikatnych powierzchniach?

3. To mój pierwszy sprzęt bez napędu łańcuchem i nie wiem czy nie jestem przewrażliwiony. Jaki luz powinine być wyczuwalny na wale, czy akceptowalne jest lekkie pocenie się przy uszczelce, czy mogę wstępnie zweryfikować ewentualne problemy napędu bez rozbierania / bądź uspokoić się, że "tak ma być" ?

4. Ktoś chętny na wymianę akcesoryjnych puszek na oryginały ? :) Lub sprzedaży oryginałów w dobrym stanie?
Na razie znalazłem tylko coś takiego: https://www.otomoto.pl/oferta/oryginaln ... zHuSV.html
ale po pierwsze nie wiem czy będą pasowały wydechy z 2009 do moto z 1996, po drugie czy ta cena za taki stan to znowu wielka okazja...?

5. Ktoś / coś a'propos kubka prędkościomierza? Nigdzie nie widzę w sieci - ewentualnie nowa część na zamówienie lub używany prędkościomierz... z reguły wyskalowany w milach.
Ewentualnie kupię nowy ale czy pozostaje mi ściąganie z USA, czy ktoś z Was ma dostęp do części lokalnie?

Sporo tego ale nie ma pośpiechu :)

Pozdrawiam :moto:
osama
BS Brother
BS Brother
Posty: 3072
Rejestracja: pn, 5 kwie 2004, 06:34
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Lędziny / Tychy
Otrzymane Polubienia: 8

Re: VS 800 Intruder - poprawki

Post autor: osama »

1. A rama albo lagi są proste?
2. Dużo zdrowia i cierpliwości życzę (pasta automax jest dobra)
3. Gdzie się poci, gdzie ten luz?
4. zainwestuj w stopery - są tańsze, a wyciszony mały intruz to porażka
5. Alledrogo, bo nowy to kupa kasy (uwaga, były różne modele, różne głębokości

PS. Serwisówki w języku polskim nie widziałem - musisz się nauczyć angielskiego technicznego - wujek google pomoże pewnie ;-)
\m/-_-\m/

Nie pisać do mnie PW na forum BS - dzwonić (za rzadko tu jestem)

Był LS 650 Savage '86 BYŁ VS 800 Intruder '92

Lepiej się spóźnić, niż nigdy nie dojechać....

501-749-941
http://www.smugi.pl
email z pytaniami o części: sklep@smugi.pl
email: areknosama2@op.pl
wodnik1402

Re: VS 800 Intruder - poprawki

Post autor: wodnik1402 »

nie wiem czy mogę polecić inne forum ( jak coś to admin usunie) ale na forum INTRUDER POLSKA gość sprzedaje całego VS800 na części
możesz kupić całego lub to co potrzebujesz
DarkSide80

Re: VS 800 Intruder - poprawki

Post autor: DarkSide80 »

Serdecznie dziękuję za wsparcie :)

1. Wygląda, że tak. Po weekendzie wybiorę się na dokładny pomiar jeśli sama regulacja na mocowaniu kierownicy nic nie wniesie.

2. A dziękuję :wink: ochraniacze na kolana, poduszka pod tyłek i kilka(naście) godzin pucowania?

3. Zrobię zdjęcia, bo jak zacznę tłumaczyć to co poniektórym dupska ze śmiechu odpadną z mojego fachowego nazewnictwa :)

4. Stoperów mam całą szufladę :) tylko patrole jakoś nie chcą ich zakładać i obawiam się delikatnie konfliktu z drogówką na tym polu.

5. Szukam zatem.

Wujek google przyjacielem mym, także skoro nie ma na skróty... będzie z tłumaczeniem :)

Jeszcze raz dzięki!
osama pisze:1. A rama albo lagi są proste?
2. Dużo zdrowia i cierpliwości życzę (pasta automax jest dobra)
3. Gdzie się poci, gdzie ten luz?
4. zainwestuj w stopery - są tańsze, a wyciszony mały intruz to porażka
5. Alledrogo, bo nowy to kupa kasy (uwaga, były różne modele, różne głębokości

PS. Serwisówki w języku polskim nie widziałem - musisz się nauczyć angielskiego technicznego - wujek google pomoże pewnie ;-)
DarkSide80

Re: VS 800 Intruder - poprawki

Post autor: DarkSide80 »

o, super !

Dziękuję za podpowiedź, już do kolegi napisałem. Może jeszcze ma.
Tylko będę musiał zweryfikować głębokość wymiary, jak wspomnial osama.

wodnik1402 pisze:nie wiem czy mogę polecić inne forum ( jak coś to admin usunie) ale na forum INTRUDER POLSKA gość sprzedaje całego VS800 na części
możesz kupić całego lub to co potrzebujesz
ODPOWIEDZ