gz 125 brak mocy za dnia jak i w nocy. 2

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
Zablokowany
Brogan
Podpatrywacz
Posty: 23
Rejestracja: śr, 8 lut 2017, 19:16
Województwo: świat i okolice

gz 125 brak mocy za dnia jak i w nocy. 2

Post autor: Brogan »

Witajcie, jak już wcześniej pisałem od dwóch lat jestem posiadaczem suzuki marudera 125 z 2006 roku. Zaraz po zakupie rozpędzał się do zawrotnej prędkości 65 mil, niestety po pewnym czasie widocznie osłabł. Przyczyny były różne: dziurawa membrana w gaźniku, zapieczony tłok w hamulcu przednim, rozregulowane zawory. Podczas dwóch lat eksploatacji mojego cudu techniki z krainy kwitnącego ryżu nauczyłem się naprawiać tego typu usterki aczkolwiek wiedza, którą zgromadziłem jest niewystarczająca by stwierdzić co mu teraz dolega.
Wymieniłem mu świecę, sprawdziłem napinacz rozrządu, wyczyściłem gaźnik ("bezobsługowy") filtr powietrza i oleju razem z olejem, wyregulowałem zawory (mierzyłem dwoma różnymi szczelinomierzami) a on w ciepły dzień jedzie góra 50 mil, w nocy 40. Myślałem, że może pierścienie się zużyły ale oleju nie bierze nie kopci. Silnik pracuje równo, lewego powietrza też raczej nie bierze. Silnik ma 18k mil przebiegu. Co jeszcze powinienem sprawdzić? Czyżby to zawory się wypaliły? Trochę na podpartych jeździłem. Pozdrawiam.
Smakosz
Prawa Ręka Mechanika
Posty: 300
Rejestracja: pt, 29 wrz 2017, 22:30
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Kluczbork-opolskie

Re: gz 125 brak mocy za dnia jak i w nocy. 2

Post autor: Smakosz »

Ja pierdole kolego awatar ze swoją facjatą a nie łeb capa.
Nie przejmuj się starością,nadal będziesz odpierdalał głupoty,tylko wolniej.
ERIC
Moderator
Moderator
Posty: 2192
Rejestracja: pn, 2 lip 2007, 17:47
Województwo: świat i okolice
Lokalizacja: Cannock UK

Re: gz 125 brak mocy za dnia jak i w nocy. 2

Post autor: ERIC »

Hej Alan tez mieszkam w UK i jak widzisz mój awatar pozwala Ci mnie poznać gdzies w odmętach realnego świata :)
Mamy tu taka tradycje że staramy się widywać z sobą w realu i bardzo w tym pomagają twarzowe awatary, dołączając do na proszę uszanuj to bo za chwile administracja usunie twoje konto.
Dopełnij tej formalności a osoby mogące Ci pomoc w twoim problemie na bank postarają się to zrobić.
Pisanie nowych wątków po zamknięciu poprzednich przez administracje jest irytujące.
GSX R 600==> Hayabusa K7 ==> 2 letni brak :moto: teraz K1600GTL L3
email i.wojtakowskimałpabtinternet.com
kom.+447588750375
Obrazek Nowe hobby
osama
BS Brother
BS Brother
Posty: 3072
Rejestracja: pn, 5 kwie 2004, 06:34
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Lędziny / Tychy
Otrzymane Polubienia: 8

Re: gz 125 brak mocy za dnia jak i w nocy. 2

Post autor: osama »

Brogan - PW, zdjęcie.
\m/-_-\m/

Nie pisać do mnie PW na forum BS - dzwonić (za rzadko tu jestem)

Był LS 650 Savage '86 BYŁ VS 800 Intruder '92

Lepiej się spóźnić, niż nigdy nie dojechać....

501-749-941
http://www.smugi.pl
email z pytaniami o części: sklep@smugi.pl
email: areknosama2@op.pl
Zablokowany