gz 125 brak mocy za dnia jak i w nocy.

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
ODPOWIEDZ
Brogan
Podpatrywacz
Posty: 23
Rejestracja: śr, 8 lut 2017, 19:16
Województwo: świat i okolice

gz 125 brak mocy za dnia jak i w nocy.

Post autor: Brogan »

Witajcie, jak już wcześniej pisałem od dwóch lat jestem posiadaczem suzuki marudera 125 z 2006 roku. Zaraz po zakupie rozpędzał się do zawrotnej prędkości 65 mil, niestety po pewnym czasie widocznie osłabł. Przyczyny były różne: dziurawa membrana w gaźniku, zapieczony tłok w hamulcu przednim, rozregulowane zawory. Podczas dwóch lat eksploatacji mojego cudu techniki z krainy kwitnącego ryżu nauczyłem się naprawiać tego typu usterki aczkolwiek wiedza, którą zgromadziłem jest niewystarczająca by stwierdzić co mu teraz dolega.
Wymieniłem mu świecę, sprawdziłem napinacz rozrządu, filtr powietrza i oleju razem z olejem, wyregulowałem zawory (mierzyłem dwoma różnymi szczelinomierzami) a on w ciepły dzień jedzie góra 50 mil, w nocy 40. Myślałem, że może pierścienie się zużyły ale oleju nie bierze nie kopci. Silnik pracuje równo, lewego powietrza też raczej nie bierze. Silnik ma 18k mil przebiegu. Co jeszcze powinienem sprawdzić? Pozdrawiam.
osama
BS Brother
BS Brother
Posty: 3072
Rejestracja: pn, 5 kwie 2004, 06:34
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Lędziny / Tychy
Otrzymane Polubienia: 8

Re: gz 125 brak mocy za dnia jak i w nocy.

Post autor: osama »

przy tej pojemności, wpływ może mieć wszystko: szyby albo kufrów nie dołożyłeś? Stare gaźniki - zatkane dysze, ogólne zużycie sprzętu...

Ale patrząc na to, że inaczej jedzie gdy jest ciepło a inaczej gdy zimno, to zaczął bym od gaźników.

A może w nocy jak jest ciemno, to nie zauważasz, że ktoś ci się dosiada do tyłu ;-)
\m/-_-\m/

Nie pisać do mnie PW na forum BS - dzwonić (za rzadko tu jestem)

Był LS 650 Savage '86 BYŁ VS 800 Intruder '92

Lepiej się spóźnić, niż nigdy nie dojechać....

501-749-941
http://www.smugi.pl
email z pytaniami o części: sklep@smugi.pl
email: areknosama2@op.pl
mariusz-n2
The Real One
The Real One
Posty: 2543
Rejestracja: czw, 1 maja 2014, 22:55
Województwo: mazowieckie
Polubił posty: 1
Otrzymane Polubienia: 1

Re: gz 125 brak mocy za dnia jak i w nocy.

Post autor: mariusz-n2 »

Mam wrażenie ,że po 2 latach już pora na większą pojemność .
Ja podobnie ,zaczynałem od 150 i już po miesiącu wiedziałem ,
że pora na krok na przód.Ale też zajęło mi to 2 lata !
nastoletnie początki to stary JUNAK,potem dłuuugo nic,Powrót to H... jednoślad ps 150,4 sezony gsx 1250 fa,
Czarna Hayabusa L 4, III generacja hajki 2022

Pragnę realizować dotychczas niespełnione marzenia
Dany
BS Admin
BS Admin
Posty: 5600
Rejestracja: pt, 13 mar 2009, 09:02
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Legionowo
Polubił posty: 122
Otrzymane Polubienia: 10
Kontakt:

Re: gz 125 brak mocy za dnia jak i w nocy.

Post autor: Dany »

Brogan pisze:Witajcie, jak już wcześniej pisałem od dwóch lat jestem posiadaczem suzuki marudera 125 z 2006 roku. Zaraz po zakupie rozpędzał się do zawrotnej prędkości 65 mil, niestety po pewnym czasie widocznie osłabł. Przyczyny były różne: dziurawa membrana w gaźniku, zapieczony tłok w hamulcu przednim, rozregulowane zawory. Podczas dwóch lat eksploatacji mojego cudu techniki z krainy kwitnącego ryżu nauczyłem się naprawiać tego typu usterki aczkolwiek wiedza, którą zgromadziłem jest niewystarczająca by stwierdzić co mu teraz dolega.
Wymieniłem mu świecę, sprawdziłem napinacz rozrządu, filtr powietrza i oleju razem z olejem, wyregulowałem zawory (mierzyłem dwoma różnymi szczelinomierzami) a on w ciepły dzień jedzie góra 50 mil, w nocy 40. Myślałem, że może pierścienie się zużyły ale oleju nie bierze nie kopci. Silnik pracuje równo, lewego powietrza też raczej nie bierze. Silnik ma 18k mil przebiegu. Co jeszcze powinienem sprawdzić? Pozdrawiam.
Czy w dzień jeździsz na światłach ??
Bo z tego co piszesz przyszło mi do głowy że brakuje mu prądu na zapłon... " a on w ciepły dzień jedzie góra 50 mil, w nocy 40 "
W większości przypadków jest odwrotnie, zimne powietrze zawiera więcej tlenu i lepiej się spala w mieszance paliwowo - powietrznej.
Sprawdź w pierwszej kolejności ładowanie (ideał to 14.4 V) ale wszystko powyżej 13V jest OK.
I jak masz od kogo to podmień cewkę zapłonową.
Motocykl... i do pełni szczęścia już tylko chwila... chwila wolnego, pogoda i kompan na kole.
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
Daniel
501484808
CX500E=>B12sK6=>GSF1250GT=>
AN400=>CBF1000=>1200RT&1200GS
chicken19
The Real One
The Real One
Posty: 297
Rejestracja: śr, 3 maja 2017, 08:00
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Grójec

Re: gz 125 brak mocy za dnia jak i w nocy.

Post autor: chicken19 »

Sprawdzić czy sitko kranika nie jest zatkane oraz czy tłumik nie jest zapchany jeśli sąsiedzi Cię nie zastrzelą przejechać się bez.Przejechać się z uchylonym korkiem baku.Może nie nie odpowietrza się dostatecznie szybko. Koła obracają się lekko i bez oporów?Może przebicie na przewodzie do świecy?Nocą większa wilgotność i przebicie nasila się.Przebicie w fajce na świecy.Odpalić i po ciemku zobaczyć czy nie skacze gdzieś iskra.Ewentualnie popryskać wodą ze zraszacza do kwiatów na przewód.
Brogan
Podpatrywacz
Posty: 23
Rejestracja: śr, 8 lut 2017, 19:16
Województwo: świat i okolice

Re: gz 125 brak mocy za dnia jak i w nocy.

Post autor: Brogan »

Jeżdżę na światłach bo innej opcji nie ma, ale czy na długich czy krótkich różnicy nie ma. Braków w dostawie paliwa też nie ma. W anglii cały rok jeżdżę i jak jest chłodniej zawsze był słabszy. Silnik ogólne pracuje równo tylko czasami "szarpie" na pół sekundy jak by z biegu spadał kiedy dam manetkę w opór. myślałem że pierścienie się zużyły ale oleju nie bierze i nie kopci tylko jak by cichszy nieco był, tedy może gniazda wypalone? Przy silniku jeszcze nie grzebałem. Eksperymentowałem z położeniem iglicy w gaźniku, z bogatszą mieszanką był trochę mocniejszy ale gdy zajrzałem do gaźnika po 2 godzinach od jazdy membrana była mokra od benzyny. Nie chcąc ryzykować wymieszania oleju z benzyną ustawiłem iglice w poprzednim położeniu.
Co do większej pojemności to zrobię sobie prawo jazdy przed końcem roku, ale czy szybko kupię coś większego to nie wiem. Za ubezpieczenie płace śmieszne pieniądze, pali mało a laski i tak się nie znają i nie widzą ze to 125 :D
osama
BS Brother
BS Brother
Posty: 3072
Rejestracja: pn, 5 kwie 2004, 06:34
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Lędziny / Tychy
Otrzymane Polubienia: 8

Re: gz 125 brak mocy za dnia jak i w nocy.

Post autor: osama »

czasami "szarpie" na pół sekundy jak by z biegu spadał kiedy dam manetkę w opór
na początek świece, kable, cewki, sprawdzić podłączenie silnika z masą, akumulatora z klemami, stan samego aku, ogólnie kablanina stosowana ;-)
\m/-_-\m/

Nie pisać do mnie PW na forum BS - dzwonić (za rzadko tu jestem)

Był LS 650 Savage '86 BYŁ VS 800 Intruder '92

Lepiej się spóźnić, niż nigdy nie dojechać....

501-749-941
http://www.smugi.pl
email z pytaniami o części: sklep@smugi.pl
email: areknosama2@op.pl
Dany
BS Admin
BS Admin
Posty: 5600
Rejestracja: pt, 13 mar 2009, 09:02
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Legionowo
Polubił posty: 122
Otrzymane Polubienia: 10
Kontakt:

Re: gz 125 brak mocy za dnia jak i w nocy.

Post autor: Dany »

Utkwił mi w głowie ten spadek prędkości w nocy...
I nie mam pojęcia co może być tego przyczyną :(
Motocykl... i do pełni szczęścia już tylko chwila... chwila wolnego, pogoda i kompan na kole.
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
Daniel
501484808
CX500E=>B12sK6=>GSF1250GT=>
AN400=>CBF1000=>1200RT&1200GS
Brogan
Podpatrywacz
Posty: 23
Rejestracja: śr, 8 lut 2017, 19:16
Województwo: świat i okolice

Re: gz 125 brak mocy za dnia jak i w nocy.

Post autor: Brogan »

Mamy winnego! Szukając regulacji do mojego gz 125 k6 znalazłem: ssanie 0.03-0.08 wydech 0.13- 0.18 co wprowadza ludzi w błąd bo to do wersji z wtryskiem. Dzisiaj ustawiłem moje zawory wg największych wartości dla starszych wersji t.j. ssanie 0.13 wydech 0.18 i jest dużo mocniejszy niż wcześniej tylko klepie jak ruski silnik na polu arbuzowym ale sądzę że jak by wartości zmniejszyć o 0.02 będzie gitara. Ruszać jednak nie będę bo lato mamy a ja mam tłumik taśmą owinięty a tak się niby mniej grzać będzie. Żeby nie było zbyt pięknie spod pokrywy magneta wyciekło mi około 200ml oleju.
osama
BS Brother
BS Brother
Posty: 3072
Rejestracja: pn, 5 kwie 2004, 06:34
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Lędziny / Tychy
Otrzymane Polubienia: 8

Re: gz 125 brak mocy za dnia jak i w nocy.

Post autor: osama »

brawo ty :D
\m/-_-\m/

Nie pisać do mnie PW na forum BS - dzwonić (za rzadko tu jestem)

Był LS 650 Savage '86 BYŁ VS 800 Intruder '92

Lepiej się spóźnić, niż nigdy nie dojechać....

501-749-941
http://www.smugi.pl
email z pytaniami o części: sklep@smugi.pl
email: areknosama2@op.pl
ODPOWIEDZ