Suzuki Intruder vs 700 - układ chłodzenia - grzeje się

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
ODPOWIEDZ
fkiepski

Suzuki Intruder vs 700 - układ chłodzenia - grzeje się

Post autor: fkiepski »

Witajcie Panowie kupiłem vs 700'etkę która stała przykryta 2 lata pod kocem ponieważ jej właściciel nie miał czasu jeździć. Sprzedał bo żona go zmusiła .... Ale do rzeczy. Motocykl podczas postoju grzeje się zapala się czerwona kontrolka od temperatury. Wywala płyn w okolicach hamulca nożnego, góra chłodnicy gorąca a dół chłodzicy zimny. Nie włącza się również wentylator chłodzący.

Slicznie poproszę was o wstawienie schematu chłodzenia od czego powinieniem zacząć ? Padł termostat ? Jeśli tak to gdzie mogę go kupić ? Znalazłem tylko używki, rozumiem, że nowego już nie kupie ? Dobrze diagnozuje ?


Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi ;-)
Dany
BS Admin
BS Admin
Posty: 5606
Rejestracja: pt, 13 mar 2009, 09:02
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Legionowo
Polubił posty: 123
Otrzymane Polubienia: 14
Kontakt:

Re: Suzuki Intruder vs 700 - układ chłodzenia - grzeje się

Post autor: Dany »

Z tego co piszesz wygląda na termostat.
Napisz do Osamy PW z numerem VIN to Ci sprawdzi w wolnej chwili dostępność części i może ma schemat
Motocykl... i do pełni szczęścia już tylko chwila... chwila wolnego, pogoda i kompan na kole.
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
Daniel
501484808
CX500E=>B12sK6=>GSF1250GT=>
AN400=>CBF1000=>1200RT&1200GS
osama
BS Brother
BS Brother
Posty: 3072
Rejestracja: pn, 5 kwie 2004, 06:34
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Lędziny / Tychy
Otrzymane Polubienia: 8

Re: Suzuki Intruder vs 700 - układ chłodzenia - grzeje się

Post autor: osama »

a może sprawdź, czy wentylator działa...
\m/-_-\m/

Nie pisać do mnie PW na forum BS - dzwonić (za rzadko tu jestem)

Był LS 650 Savage '86 BYŁ VS 800 Intruder '92

Lepiej się spóźnić, niż nigdy nie dojechać....

501-749-941
http://www.smugi.pl
email z pytaniami o części: sklep@smugi.pl
email: areknosama2@op.pl
fkiepski

Re: Suzuki Intruder vs 700 - układ chłodzenia - grzeje się

Post autor: fkiepski »

Zamówiłem już termostat i czujnik/włącznik wentylatora. Mam 2 tygodnie zanim części do mnie przyjadą zatem mam kilka pytań
Popatrzyłem już na schematy wydaję się, że robota nie będzie zbyt skomplikowana, jeśli się mylę to mnie poprawcie.
Jeśli dobrze rozumiem to działanie owego czujnika i załączania się wentylatora polega na załączeniu obwodu po dojściu do odpowiedniej temperatury. Tj owy czujnik działa jak włącznik on/off którymi steruje temperatura wewnątrz chłodnicy. - Zatem jeśli zamknę obieg wentylator powinien się włączyć ?

Zastanawia mnie wyciek z prawej strony pod hamulcem nożnym, z tego co się zorientowałem właśnie w tym miejscu jest wężyk od zbiornika wyrównawczego (jeśli można to tak nazwać)? - czyli przy gotującej się wodzie gdzie nie włączył się ani wiatrak ani nie otworzył termostat powinno dojść do takiego przelania ?
chicken19
The Real One
The Real One
Posty: 297
Rejestracja: śr, 3 maja 2017, 08:00
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Grójec

Re: Suzuki Intruder vs 700 - układ chłodzenia - grzeje się

Post autor: chicken19 »

Jedno i drugie się zgadza.Właśnie w ten sposób sprawdzisz działanie wentylatora- łącząc razem oba przewody włącznika. Co do wężyka to po to on właśnie jest żeby nadmiar ciśnienia i płynu nim uciekł gdy temperatura zbyt mocno wzrośnie.
fkiepski

Re: Suzuki Intruder vs 700 - układ chłodzenia - grzeje się

Post autor: fkiepski »

Dzięki za odpowiedź - mam tylko skrytą nadzieje, że te 2 razy jak zapaliła mi się czerwona lampka od temperatury, nie wyrządziło nic sercu tej wspaniałej maszyny ;-)
Kurak

Re: Suzuki Intruder vs 700 - układ chłodzenia - grzeje się

Post autor: Kurak »

Cześć, a czy w VS 800 jest jakaś możliwość sprawdzenia czy wentylator działa poprawnie?
fkiepski

Re: Suzuki Intruder vs 700 - układ chłodzenia - grzeje się

Post autor: fkiepski »

Cześć, analogicznie do sposobu który opisałem wcześniej. Zdejmujesz osłonę chłodnicy i wypinasz z czujnika 2 przewody włączasz zapłon i łączysz je ze sobą - wentylator powinien zastartować - jeśli nie zastartuję, na początek przed zmiana wentylatora proponuje sprawdzić wiązkę następnie podłączyć wentylator na "krótko".
Patrząc z mojego punktu widzenia na chłodzenie intruza naprawdę ciężko go przegrzać wydaję się, że jeśli układ chłodzenia tj pompa termostat są sprawne wentylator będzie włączał się naprawdę rzadko, przy mojej przypadłości gdzie termostat to trup i czujnik temp też ciężko było go przegrzać dopiero po 50 km trasie na postoju zapaliła się lampka od temperatury, a w trasie całkowicie znikła za sprawą chłodzenia powietrzem
fkiepski

Re: Suzuki Intruder vs 700 - układ chłodzenia - grzeje się

Post autor: fkiepski »

Dla wszystkich którzy śledzili wątek, wszystkie moje problemy powodowała zakamieniona i zasyfiona chłodnica. W trakcie płukania z chłodnicy wypływała plastelina... Aby całkowicie pozbyć się syfu w środku zostałem zmuszony do użycia kreta do czyszczenia toalet, ponieważ żadna motoryzacyjna chemia do czyszczenia chłodnic nie była wstanie poradzić sobie z tym betonem. Puki co chłodnica szczelna ;-)

Przyczepności !
chicken19
The Real One
The Real One
Posty: 297
Rejestracja: śr, 3 maja 2017, 08:00
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Grójec

Re: Suzuki Intruder vs 700 - układ chłodzenia - grzeje się

Post autor: chicken19 »

U nas to tylko Liqui Moly się używa do płukania przy ciężarówkach i jeszcze nie zawiódł .Ten krecik to trochę za ostro moim zdaniem. Wrzątek i kwasek cytrynowy. Zatkać wylot i zostawić na kilka godzin. Operację powtórzyć kilka razy.Polecany patent przez serwisanta Junkersów. Widziałem osobiście. Kamień dosłownie się gotuje. Ktoś rzadko zmieniał płyn albo w ogóle ganiał na wodzie albo i uszczelka może kiedyś poleciała że taki miałeś syf.
ODPOWIEDZ