Vl800 problem z odpaleniem

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
krzysztofkk
Podpatrywacz
Posty: 22
Rejestracja: sob, 27 maja 2017, 16:16
Województwo: świat i okolice

Vl800 problem z odpaleniem

Post autor: krzysztofkk »

Witam, wczoraj odpaliłem Volusie vl800 gaznik po miesiacu, czytalem ze one ciezko palą po postoju dłuższym, z powodu podciśnienia do kranika, dlatego krecilem czekalem krecilem i tak kilka minut, az odpalila od strzalu tzn na dotyk. Zagrzalem porzadnie.
Dzisiaj +3C chciałem runde zrobic i znowu musialem kilka razy krecic, az odpaliła. Pojechalem 30km do kolegi i u niego pod domem to samo, wystarczy ze stoi 3 minuty i juz nie odpali na dotyk musze kilka razy pokrecic z przerwami i nagle zapali na dotyk. Na stacji benzynowej i pod domem to samo. Jakie przypuszczenia, moje ze kranik lub pompa paliwa, czy jest sposob aby jedna z tych rzeczy wyeliminować? Czy moze jeszcze cos innego, czy ma focha jak kazda kobieta i zimna nie lubi, bo w sezonie tego nie robiła
miras1505

Re: Vl800 problem z odpaleniem

Post autor: miras1505 »

Witam, a jak odpalasz na ssaniu to jak sie zachowuje, może coś nie tak z ssaniem ;) sprawdź świece zapłonowe może po długim rozruchu trochę je zarzuciło ;) pompę podciśnieniową zostaw na sam koniec :) Pozdrawiam
krzysztofkk
Podpatrywacz
Posty: 22
Rejestracja: sob, 27 maja 2017, 16:16
Województwo: świat i okolice

Re: Vl800 problem z odpaleniem

Post autor: krzysztofkk »

Gaźnik byl robiony w tym roku, czy z ssaniem ,bo zrobilem 40km i pod sklepem po 5 minutach juz musialem kręcić z 20 razy z przerwami, a za 21 razem na dotyk odpalił. A byl ciepły bo przez te 5 minut nie ostygł silnik
Swiece nowe irydowe
miras1505

Re: Vl800 problem z odpaleniem

Post autor: miras1505 »

To może wsadź świece zalecane przez producenta myśle że tutaj trzeba szukać :)
miras1505

Re: Vl800 problem z odpaleniem

Post autor: miras1505 »

Chyba żę paliwo z gaźnika ucieka i z tego powodu trzeba dłużej kręcić :)
miras1505

Re: Vl800 problem z odpaleniem

Post autor: miras1505 »

Ja mam podobnie ale jak stała bez odpalania ze dwa tygodnie, to znaczy miałem bo własnie ja sprzedałem :)
krzysztofkk
Podpatrywacz
Posty: 22
Rejestracja: sob, 27 maja 2017, 16:16
Województwo: świat i okolice

Re: Vl800 problem z odpaleniem

Post autor: krzysztofkk »

Na tych swiecach, zrobilem 5tys bezproblemu, teraz jak zimno i stała miesiac cos jest odbiło. Jak odpali to podczas jazdy wszystko ok, zgasze i od razu odpali na dotyk, ale postoi 5 minut i juz musze okrecic kilka razy z przerwami az w koncu zapali na dotyk, nie musze dlugo kręcić, tylko duzo razy krotko. Te świece NGK sa zalecane do tego silnika
miras1505

Re: Vl800 problem z odpaleniem

Post autor: miras1505 »

To nic Ci nie poradze musisz sam wyczuć czy to wina gaźnika (ucieka paliwo) pompki bym nie ruszął bo jak zgasisz to paliwo powinno byc w gazniku i powinnien odpalic od razu a najwyzej pozniej by zgasł Pozdrawiam
krzysztofkk
Podpatrywacz
Posty: 22
Rejestracja: sob, 27 maja 2017, 16:16
Województwo: świat i okolice

Re: Vl800 problem z odpaleniem

Post autor: krzysztofkk »

Dzięki, ale chyba tak nie jest ze paliwo w gazniku to odpali, bo ja zdjąłem zbiornik i nie podlaczylem podciśnienia do kranika to mimo paliwa w gaźniku nie odpaliła, a tylko podlaczylem to podciśnienie to od razu odpaliła
miras1505

Re: Vl800 problem z odpaleniem

Post autor: miras1505 »

jest martwy sezon więc masz czas na grzebanie Powodzenia :)
osama
BS Brother
BS Brother
Posty: 3072
Rejestracja: pn, 5 kwie 2004, 06:34
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Lędziny / Tychy
Otrzymane Polubienia: 8

Re: Vl800 problem z odpaleniem

Post autor: osama »

Ja bym zaczął od ustawienia mieszanki - mówisz, że miałeś dopiero co robione gaźniki, może coś jest nie tak ustawione? Jak ciężko pali na rozgrzanym, to za dużo paliwa, jak ciężko pali na zimnym to za mało paliwa... posprawdzaj wszystkie linki (może gdzieś się zawiesiła i nie wraca do pozycji 0) i membranki od ssania w gaźniku (może jest któraś dziurawa?
może masz jeszcze za niskie obroty ustawione...

Świece irydowe - bardzo dobry wybór.
\m/-_-\m/

Nie pisać do mnie PW na forum BS - dzwonić (za rzadko tu jestem)

Był LS 650 Savage '86 BYŁ VS 800 Intruder '92

Lepiej się spóźnić, niż nigdy nie dojechać....

501-749-941
http://www.smugi.pl
email z pytaniami o części: sklep@smugi.pl
email: areknosama2@op.pl
krzysztofkk
Podpatrywacz
Posty: 22
Rejestracja: sob, 27 maja 2017, 16:16
Województwo: świat i okolice

Re: Vl800 problem z odpaleniem

Post autor: krzysztofkk »

Trudno to wytłumaczyć, ona przed tym miesięcznym postojem paliła na dotyk juz po regulacji gaznika,
Wczoraj po miesiacu musialem krecic duzo raz aby odpaliła
Dzisiaj rano na zimnym tak samo, ale na goracym to samo tzn podjechalem do kumpla 30km i stala 2 moze 3 minuty i juz nie zapalila, musialem pokrecic pare razy z przerwami i nagle cyk i pali, jade dalej i pod sklepem to samo.
Dojechalem do domu zgasilem i od razu sprobowalem zapalic od razu i paliła na dotyk z 5 razy gasilem i odpalem,
Zgasilem i otwieralem drzwi od wiaty i stala z 3 minuty i znowu musialem krecic kilk razy.
osama
BS Brother
BS Brother
Posty: 3072
Rejestracja: pn, 5 kwie 2004, 06:34
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Lędziny / Tychy
Otrzymane Polubienia: 8

Re: Vl800 problem z odpaleniem

Post autor: osama »

może syf w gaźniku, a może świece już szlag trafił...
\m/-_-\m/

Nie pisać do mnie PW na forum BS - dzwonić (za rzadko tu jestem)

Był LS 650 Savage '86 BYŁ VS 800 Intruder '92

Lepiej się spóźnić, niż nigdy nie dojechać....

501-749-941
http://www.smugi.pl
email z pytaniami o części: sklep@smugi.pl
email: areknosama2@op.pl
krzysztofkk
Podpatrywacz
Posty: 22
Rejestracja: sob, 27 maja 2017, 16:16
Województwo: świat i okolice

Re: Vl800 problem z odpaleniem

Post autor: krzysztofkk »

Kurka wodna, dzisiaj FOCH babie minął, odpaliła na dotyk

https://youtu.be/ZvnMunD1BL8
miras1505

Re: Vl800 problem z odpaleniem

Post autor: miras1505 »

Violka lubi świeże paliwo stare ja drapie w gardło :D
ODPOWIEDZ