zakup motocykla

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
Smakosz
Prawa Ręka Mechanika
Posty: 300
Rejestracja: pt, 29 wrz 2017, 22:30
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Kluczbork-opolskie

Re: zakup motocykla

Post autor: Smakosz »

No jak dawał ostro w palnik to różnie może być,rocznik dobry i cena,musowo go oblukać i posłuchać.
Nie przejmuj się starością,nadal będziesz odpierdalał głupoty,tylko wolniej.
radol
BS Brother
BS Brother
Posty: 230
Rejestracja: pn, 6 kwie 2015, 22:31
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: 06-408 Krasne
Otrzymane Polubienia: 3

Re: zakup motocykla

Post autor: radol »

Oglądałem już trochę na żywo motocykli , ten usportowiony vzr chyba odpada wszystko Ok do kierownicy dalej chyba nie.Boulevard 1800 piękny masywny ,tylko tak sobie myślę czy to nie za potężne bydlę.Aktualnie oglądam i myślę nad tym
]Kiedyś w życiu trzeba się będzie wreszcie wyciszyć,ale to jeszcze nie ta chwila !!!!!!!

WL 1500 - Sprzedany
Boulevard 1500 C 90 T

POZDRAWIAM RADOL
605885996
radol
BS Brother
BS Brother
Posty: 230
Rejestracja: pn, 6 kwie 2015, 22:31
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: 06-408 Krasne
Otrzymane Polubienia: 3

Re: zakup motocykla

Post autor: radol »

]Kiedyś w życiu trzeba się będzie wreszcie wyciszyć,ale to jeszcze nie ta chwila !!!!!!!

WL 1500 - Sprzedany
Boulevard 1500 C 90 T

POZDRAWIAM RADOL
605885996
harpoon
BS Admin
BS Admin
Posty: 2184
Rejestracja: pn, 22 sty 2007, 08:31
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Imielin
Polubił posty: 4
Otrzymane Polubienia: 19
Kontakt:

Re: zakup motocykla

Post autor: harpoon »

radol pisze:Oglądałem już trochę na żywo motocykli , ten usportowiony vzr chyba odpada wszystko Ok do kierownicy dalej chyba nie.Boulevard 1800 piękny masywny ,tylko tak sobie myślę czy to nie za potężne bydlę.Aktualnie oglądam i myślę nad tym

To po co zmieniać?? Żeby był nowszy, bo przecież obecnie masz VL1500? Niby ok, dojdzie druga tarcza hamulcowa, wtrysk... Tylko czy to ma sens?? Moim zdaniem średni...

Różnica pomiędzy VL1500 a 1800 nie będzie aż tak drastyczna jeśli chodzi o jego gabaryty, prowadzenie...

VL1500 (rocznik '99) - moc 68KM, moment 114Nm, waga 310kg, rozstaw osi - 1700mm
VLR1800 - moc 114KM, moment 155 Nm, waga 380kg, rozstaw osi 1755mm

Jest różnica w mocy i momencie (moc to prędkość maksymalna, moment to najważniejsze w codziennej jeździe), wydaje mi się, że to akurat przemawia zdecydowanie za 1800 - dużo płynniejsza jazda, a i zapas momentu przy ewentualnym wyprzedzaniu z plecakiem i obciążeniem kuframi... Do turystyki absolutnie lepsze rozwiązanie. Jest "nieco" cięższy, ale na prowadzenie wpływu mieć to nie powinno, przy normalnej jeździe moim zdaniem też nie (nisko środek ciężkości). Jedynie co, to waga na postoju i manewrowaniu parkingowym może być odczuwalna, no i w ewentualnym przechyleniu motocykla na postoju czy też podnoszeniu z ziemi...

Decyzja jednak należy do Ciebie, to Ty musisz mierzyć siły na zamiary...
Marauder VZ800 - sprzedany
Intruder VS1400 - wspomnienie
Intruder M109R K7 - odjechał
XV1900 Raider - historia
Tiger Explorer 1200 - oswojony
KolejnyTiger 1200 XCa - nowe wcielenie
Tygrys po raz trzeci
tel. 665-392-191
radol
BS Brother
BS Brother
Posty: 230
Rejestracja: pn, 6 kwie 2015, 22:31
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: 06-408 Krasne
Otrzymane Polubienia: 3

Re: zakup motocykla

Post autor: radol »

No wiesz rocznik 99 a 2014 to chyba różnica tak naprawdę chodzi mi o chłodzenie u mnie powietrzno -olejowe. W mieście lub gdzieś na paradzie wysiada , gotuję się i często wysiada sprzęgło.I o to mi głównie chodzi,ja też jestem za 1800 ,to są tylko rozważania
]Kiedyś w życiu trzeba się będzie wreszcie wyciszyć,ale to jeszcze nie ta chwila !!!!!!!

WL 1500 - Sprzedany
Boulevard 1500 C 90 T

POZDRAWIAM RADOL
605885996
harpoon
BS Admin
BS Admin
Posty: 2184
Rejestracja: pn, 22 sty 2007, 08:31
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Imielin
Polubił posty: 4
Otrzymane Polubienia: 19
Kontakt:

Re: zakup motocykla

Post autor: harpoon »

Ok, czyli z tego co rozumiem, Ty bardziej rozważasz C1500 niż tak naprawdę VL1500 z nowszego rocznika (bo VL chyba do końca szedł na chłodnicy oleju)... A faktycznie w C1500 jest już chłodzenie cieczą...

Grubo bym się zastanowił nad takim rozwiązaniem, masa niemal ta sama co w 1800 (363kg vs 380kg), moc 79KM (vs 114KM), moment 131Nm (vs 155Nm)...

W 1500 przy prawie tej samej masie masz jedną tarczę hamulcową z przodu, dużo słabszy motocykl, dużo mniej momentu... Jak dla mnie skórka nie warta wyprawki... W takim układzie wszystko przemawia za VLR1800 - masa podobna jak w nowym 1500, więcej mocy, więcej momentu, dużo lepsze hamulce... Decyzja należy do Ciebie :mrgreen:
Marauder VZ800 - sprzedany
Intruder VS1400 - wspomnienie
Intruder M109R K7 - odjechał
XV1900 Raider - historia
Tiger Explorer 1200 - oswojony
KolejnyTiger 1200 XCa - nowe wcielenie
Tygrys po raz trzeci
tel. 665-392-191
Smakosz
Prawa Ręka Mechanika
Posty: 300
Rejestracja: pt, 29 wrz 2017, 22:30
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Kluczbork-opolskie

Re: zakup motocykla

Post autor: Smakosz »

Tak decyzja tylko Twoja i jak to mówią kto zabroni biednemu żyć bogato hej.
Nie przejmuj się starością,nadal będziesz odpierdalał głupoty,tylko wolniej.
Jozi
Zmieniacz Żarówek
Posty: 73
Rejestracja: ndz, 3 wrz 2017, 15:59
Województwo: podkarpackie

Re: zakup motocykla

Post autor: Jozi »

Małe ci u mnie doświadczenie, ale myślę że ten sprzęt powinien być mało awaryjny, jest zapewne na wtrysku.
Bardzo ładny motocykl, mając kasę i ochotę na mocarza brałbym bez zastanowienia jak z nim wszystko jest OK. Bardzo ładna kompilacja kolorów, nie taki czarny smutas :D .Osobiście taka kompilacja bardziej mi leży jak monokolor.
Praktycznie moja VL 800-ka to ta sama buda, tylko ten cięższy i hamulce inne.
Mnie bardzo wygodnie na nim się jeździ, co w sumie mało jeździłem, bo dopiero zacząłem. Raczej o wymianie nie myślę, bo jestem go w stanie sam z ziemi podnieść( już miałem ku temu okazję :) ).
Osobiście jestem kontent, że nie poszedłem w grubasa tylko w wagę lekką.
Jozi
Zmieniacz Żarówek
Posty: 73
Rejestracja: ndz, 3 wrz 2017, 15:59
Województwo: podkarpackie

Re: zakup motocykla

Post autor: Jozi »

radol
BS Brother
BS Brother
Posty: 230
Rejestracja: pn, 6 kwie 2015, 22:31
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: 06-408 Krasne
Otrzymane Polubienia: 3

Re: zakup motocykla

Post autor: radol »

!! BRACIA z Rzeszowskiego i nie tylko mam upatrzony motocykl w Motor Vision Rzeszów a dokładniej to jest w Sędziszowie Mał. czy ktoś może mi przesłać opinie o nich. Z góry dziekuję !! !!
]Kiedyś w życiu trzeba się będzie wreszcie wyciszyć,ale to jeszcze nie ta chwila !!!!!!!

WL 1500 - Sprzedany
Boulevard 1500 C 90 T

POZDRAWIAM RADOL
605885996
Jozi
Zmieniacz Żarówek
Posty: 73
Rejestracja: ndz, 3 wrz 2017, 15:59
Województwo: podkarpackie

Re: zakup motocykla

Post autor: Jozi »

http://www.z1000.fora.pl/o-motocyklach- ... 12511.html
No szału nie ma, aż strach czytać.
Osobiście omijałbym gości z daleka, chyba że pojechałbym z zaufanym mechanikiem na oględziny.
Bardziej uderzyłbym ze zleceniem do Libiąża.
Jak przyjechał mój mechanik ustawiać mi zawory, to oblukał mojego VL 800 i powiedział krótko- nie ma się do cze4go przyczepić.
Dobrze ten moto oblukaj, by nie wdepnąć. Oszustów w naszym kraju nie brak....
Zibi75
Naciagacz Łańcucha
Posty: 174
Rejestracja: ndz, 23 kwie 2017, 07:48
Województwo: łódzkie

Re: zakup motocykla

Post autor: Zibi75 »

Byłem u gościa motocykle w kilku miejscach w SM, pełne garaże a nie było nic ciekawego...na stronie internetowej wygląda wszystko super same ciekawe motorki a w realu katastrofa...szkoda bo jechałem kawał drogi.. sprzedawcy nie polecam.
radol
BS Brother
BS Brother
Posty: 230
Rejestracja: pn, 6 kwie 2015, 22:31
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: 06-408 Krasne
Otrzymane Polubienia: 3

Re: zakup motocykla

Post autor: radol »

Ja byłem na miejscu też ,ten co ja oglądałem według mnie Ok . Sprawdzałem VIN no niby bezwypadkowy w historii pojazdu zanotowano uszkodzenie . link do fotki motocykla https://www.otomoto.pl/oferta/suzuki-vl ... 3309a053d0
]Kiedyś w życiu trzeba się będzie wreszcie wyciszyć,ale to jeszcze nie ta chwila !!!!!!!

WL 1500 - Sprzedany
Boulevard 1500 C 90 T

POZDRAWIAM RADOL
605885996
ODPOWIEDZ