Suzuki Intruder VS 800 1992r - Odpalanie po długim postoju

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
ODPOWIEDZ
Kurak

Suzuki Intruder VS 800 1992r - Odpalanie po długim postoju

Post autor: Kurak »

Witajcie,

mam pytanie odnośnie intruza, chodzi o odpalanie po długim postoju może opiszę procedurę którą wykonałem podczas odpalania. Podchodzę do Intruza po około 2 tygodniowym postoju, odkręcam kranik na ON, przekręcam zapłon odpalam rozrusznik i kręci kręci kręci kręci i nic, próbowałem tak kilka razy potem się poddałem spróbowałem za 10 min później i już "Łapał" chodził do 10 sekund i gasnął. Postanowiłem poczekać godzinę i po godzinie odpalił bez problemu. Patrzyłem na ssanie ale mam wkręconą śrubkę w ssanie więc chyba jakiś problem z obrotami był kiedyś i "mechanik" załatwił to wkręcając wkręta w dźwignię ssania i tak załatwił problem. Jako, że pierwszy raz posiadam motocykl takiego rodzaju (Wcześniej same Crossy odpalane z "kopa") moje pytanie brzmi, czy po długim postoju należy pierwsze odkręcić kranik poczekać z godzinkę aż paliwo zleje się do gaźników czy jest tam jakaś pompka paliwa? bo nie wiem jak sobie poradzić z tym odpalaniem po długim postoju.

Z góry dzięki za jakieś informacje :)
osama
BS Brother
BS Brother
Posty: 3072
Rejestracja: pn, 5 kwie 2004, 06:34
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Lędziny / Tychy
Otrzymane Polubienia: 8

Re: Suzuki Intruder VS 800 1992r - Odpalanie po długim posto

Post autor: osama »

Ona ma pompę paliw, więc podchodzisz i odpalasz. Pamiętaj o ssaniu, dźwignię najczęściej trzeba wyciągnąć i przekręcić aby się zablokowała.
Dużo do gadania mają:
stan świec
aku
ustawione wolne obroty
ustawienie składu mieszanki

poza tym, prawie zawsze po długim postoju odpala najpierw na jeden gar a potem zaczyna gadać na dwa
\m/-_-\m/

Nie pisać do mnie PW na forum BS - dzwonić (za rzadko tu jestem)

Był LS 650 Savage '86 BYŁ VS 800 Intruder '92

Lepiej się spóźnić, niż nigdy nie dojechać....

501-749-941
http://www.smugi.pl
email z pytaniami o części: sklep@smugi.pl
email: areknosama2@op.pl
Kurak

Re: Suzuki Intruder VS 800 1992r - Odpalanie po długim posto

Post autor: Kurak »

U mnie w dźwigni ssania jest wkręcona śruba :D i nie da się jej wyciągnąć, odkręcę śrubę i zobaczę co się stanie
Kurak

Re: Suzuki Intruder VS 800 1992r - Odpalanie po długim posto

Post autor: Kurak »

Cześć, chciałem poinformować że udało się rozwiązać problem ze ssaniem, poporstu dzwignia była zastana, teraz po długim postoju Intruz odpala za jednym dotknięciem ;) dzięki za rady ;)
ODPOWIEDZ