VS 800 - pęcherze pod chromem

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
majster
Podpatrywacz
Posty: 21
Rejestracja: czw, 31 sie 2017, 22:40
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów

VS 800 - pęcherze pod chromem

Post autor: majster »

Sezon 2017 powoli dobiega końca, więc chciałbym przez zimę doprowadzić motocykl do stanu w miarę możliwości zbliżonego do tego, w jakim opuścił salon 25 lat temu.

Mam drobny problem, zapewne znany posiadaczom starszych Intruzów - na części elementów chromowanych pod chromem pojawiły się pęcherze, na niektórych (dekiel sprzęgła i - w mniejszym stopniu - dekiel generatora) - pęcherze już popękały i chrom zaczął złuszczać się z elementów.
Możecie polecić jakiś zakład, który w uczciwych pieniądzach podjąłby się odnowienia kilku elementów? Czy ceny raczej będą takie, że powinienem zapolować na rynku wtórnym na elementy wolne od defektów powłoki? Fajnie byłoby też poznać kilka przykładowych cen.
Czas mnie (z przyczyn oczywistych) nie goni :)
szahmat
The Real One
The Real One
Posty: 361
Rejestracja: śr, 7 cze 2017, 19:41
Województwo: kujawsko-pomorskie
Polubił posty: 6
Otrzymane Polubienia: 2

Re: VS 800 - pęcherze pod chromem

Post autor: szahmat »

Chromowałem rury osłonowe od wydechów. Wyceny z netu oscylowały od 1000 do 1500 zl. Za 1800 można jeżeli się nie myle kupić cały wydech (osłony + rury). Szukałem na lokalnym rynku i znalazłem firmę manex Fordońska 246, 85-766 Bydgoszcz która zrobiła to za 250 zł.
Haczyk tkwi w tym że elementy musiałem przygotować sam. Pomineliśmy podczas przygotowań miedziowanie powierzchni, które chyba wygładza stal. Efekt jest zadowalający aczkolwiek najmniejsza niedoskonałość po chromowaniu uwydatnia się. Po roku chrom trzyma się i ogólnie jest ok. Gdybym miał ponownie chromować zrobiłbym tak samo tylko szlif przed chromem dopracowałbym do perfekcji (chrom podkreślił rysy po papierze 120).
Ostatnio zmieniony wt, 24 paź 2017, 19:11 przez szahmat, łącznie zmieniany 1 raz.
H... jednoślad 600 CBF
B.....jednoślad 1150 RT
Smakosz
Prawa Ręka Mechanika
Posty: 300
Rejestracja: pt, 29 wrz 2017, 22:30
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Kluczbork-opolskie

Re: VS 800 - pęcherze pod chromem

Post autor: Smakosz »

Jest gościu w Częstochowie który robi chromy w uczciwych pieniądzach zrobi wycenę na podstawie zdjęć z miarką,robi tak jak powinno być czyli z miedziowaniem, moje dwa błotniki,maskownicę zbiornika oraz te dwa małe boczki przy kierownicy wycenił na około 2200 pln i aż kusi by to pochromować. Przerabiałem już temat chromowania wydechów gmoli i kolan bez miedziowania i powiem że piii wielka,pojeździsz po mokrym i jak nie wyczyścisz zaraz to robią się rdzawe naloty. Gość nie robi aluminium. Nr 793 575 635 galwan-tech@wp.pl A jak wam się to podoba?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nie przejmuj się starością,nadal będziesz odpierdalał głupoty,tylko wolniej.
marian07

Re: VS 800 - pęcherze pod chromem

Post autor: marian07 »

Jeśli te rury były stalowe to bez miedziowania na spokojnie moźna zrobić, polerowanie przed chrom-nikiel załatwia sprawę. Znowu dekle silnika i inne elementy niestalowe, jak np pōłki to już trzeba stosować proces bardziej złożony, najpierw miedź idzie. Czyli dodatkowy proces galwaniczny, więc na pewno tanio nie będzie. Może poszperaj gdzieś na forach żeby wybrć firmę ktōra ma doświadczenie właśnie w takich motocyklowych elementach. Pochlebne rzeczy słyszałem o Zelan, chyba w Nakle. Znają się na pewno.
szahmat
The Real One
The Real One
Posty: 361
Rejestracja: śr, 7 cze 2017, 19:41
Województwo: kujawsko-pomorskie
Polubił posty: 6
Otrzymane Polubienia: 2

Re: VS 800 - pęcherze pod chromem

Post autor: szahmat »

W nakle wycenili na 1300. Co do rdzy to nie zauważyłem, a całe lato stał na dworzu i na razie ok. Co do zdjęcia wyżej myślę że nie przeszedł by przeglądu z uwagi na oślepianie :shock:
H... jednoślad 600 CBF
B.....jednoślad 1150 RT
szahmat
The Real One
The Real One
Posty: 361
Rejestracja: śr, 7 cze 2017, 19:41
Województwo: kujawsko-pomorskie
Polubił posty: 6
Otrzymane Polubienia: 2

Re: VS 800 - pęcherze pod chromem

Post autor: szahmat »

Rury były stalowe i pan od chromów też powiedział że można sobie odpuścić miedź. W cenie 250 zł po 4 latach chromowania co sezon nadal wydaję mniej niż najniższa wycena 8) . Oryginalne chromy wytrzymały 7 lat.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
H... jednoślad 600 CBF
B.....jednoślad 1150 RT
Smakosz
Prawa Ręka Mechanika
Posty: 300
Rejestracja: pt, 29 wrz 2017, 22:30
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Kluczbork-opolskie

Re: VS 800 - pęcherze pod chromem

Post autor: Smakosz »

szahmat myślisz że nie przeszedłby przeglądu,za miedzą nie mają z tym problemu.
Nie przejmuj się starością,nadal będziesz odpierdalał głupoty,tylko wolniej.
szahmat
The Real One
The Real One
Posty: 361
Rejestracja: śr, 7 cze 2017, 19:41
Województwo: kujawsko-pomorskie
Polubił posty: 6
Otrzymane Polubienia: 2

Re: VS 800 - pęcherze pod chromem

Post autor: szahmat »

W dostawczaku miałem szyby w tylnych drzwiach oklejone folią lustrzaną. Zostałem zatrzymany przez patrol i musiałem przy nich zedrzeć albo oddać dowód. Faktycznie nie można było sie patrzeć na nie gdy świecilo słońce. Nie wiem czy mieli racje z punktu formalnego nie zgłębiałem, ale na pewno w pewnych warunkach piii oślepiałem.
H... jednoślad 600 CBF
B.....jednoślad 1150 RT
szahmat
The Real One
The Real One
Posty: 361
Rejestracja: śr, 7 cze 2017, 19:41
Województwo: kujawsko-pomorskie
Polubił posty: 6
Otrzymane Polubienia: 2

Re: VS 800 - pęcherze pod chromem

Post autor: szahmat »

A co to za piii wyskoczyło ?
H... jednoślad 600 CBF
B.....jednoślad 1150 RT
osama
BS Brother
BS Brother
Posty: 3072
Rejestracja: pn, 5 kwie 2004, 06:34
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Lędziny / Tychy
Otrzymane Polubienia: 8

Re: VS 800 - pęcherze pod chromem

Post autor: osama »

mnie 11 lat temu chcieli 2000 za dekiel skasować, ale nei zrobiłem tego z jednego błahego powodu - nie dało się statora od dekla odkręcić...
\m/-_-\m/

Nie pisać do mnie PW na forum BS - dzwonić (za rzadko tu jestem)

Był LS 650 Savage '86 BYŁ VS 800 Intruder '92

Lepiej się spóźnić, niż nigdy nie dojechać....

501-749-941
http://www.smugi.pl
email z pytaniami o części: sklep@smugi.pl
email: areknosama2@op.pl
marian07

Re: VS 800 - pęcherze pod chromem

Post autor: marian07 »

Panowie taka jest wartość takiej usługi, każda nałożona "warstwa" to jest specjalnie zestawiona kapiel pod daną powłokę, zdejmowanie starej powłoki to też proces galwaniczny - kolejny. W między czasach obróbka mechaniczna typu polerowanie. Kto oferuje to tanio - nie zrobi dobrze. Gdyby zlecić serie kilku szt dekli od razu cena poleci w dół (tak myślę). Alternatywa to zdjąć całkowicie powłokę (papier ścierny np) i w zimowe wieczory doprowadzić do błysku na końcu polerując. Wyjdzie po kosztach materiałów ściernych i past. Podobno wytrzymuje, od czasu do czasu automax i jest OK.
szahmat
The Real One
The Real One
Posty: 361
Rejestracja: śr, 7 cze 2017, 19:41
Województwo: kujawsko-pomorskie
Polubił posty: 6
Otrzymane Polubienia: 2

Re: VS 800 - pęcherze pod chromem

Post autor: szahmat »

No oczywiście masz racje. Ja miałem zdjęte powłoki sam szlifowałem a mimo to chrom na jednej stronie półrury osłonowej widocznej na zdjęciu ocierał się o cene nowego kompletnego wydechu Cobra. Co do chromu bez miedzi to ja się przekonam o trwałości będe informował.
H... jednoślad 600 CBF
B.....jednoślad 1150 RT
szahmat
The Real One
The Real One
Posty: 361
Rejestracja: śr, 7 cze 2017, 19:41
Województwo: kujawsko-pomorskie
Polubił posty: 6
Otrzymane Polubienia: 2

Re: VS 800 - pęcherze pod chromem

Post autor: szahmat »

Co do tematu zdecydowanie szukałbym używki.
H... jednoślad 600 CBF
B.....jednoślad 1150 RT
szahmat
The Real One
The Real One
Posty: 361
Rejestracja: śr, 7 cze 2017, 19:41
Województwo: kujawsko-pomorskie
Polubił posty: 6
Otrzymane Polubienia: 2

Re: VS 800 - pęcherze pod chromem

Post autor: szahmat »

Pytanie do Mariana czy wiesz może czy wypełnienie ubytków cyną przed chromowaniem ma sens ? Jakie temperatury są w procesie galw.
H... jednoślad 600 CBF
B.....jednoślad 1150 RT
marian07

Re: VS 800 - pęcherze pod chromem

Post autor: marian07 »

Nie da rady. To jest proces gdzie metal osadza się poprzez nazwijmy to eletrolityczne zjawiska. Metal osadza się na detalu ktōry jest elektrodą, on musi być jednolity, żeby to miało szansę działać tak samo na całej jego powierzcni tak samo. Tu nawet o temperaturë nie chodzi, to nie wyjdzie. (Mamy w fabrycë galwanizernię :) )
ODPOWIEDZ