Olej vz 800 marauder

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
ODPOWIEDZ
Yarpenus

Olej vz 800 marauder

Post autor: Yarpenus »

Kolejny post nowego... Poprzedni właściciel mojego Marudy nie wie jaki olej był wlany... Przy wymianie co polecacie? Oryginał jak pisze producent? Moto ma 20 lat i jeśli wierzyć w przebieg to 21k przebiegu... Pomoże ktoś z okolicy dostać się do filtra powietrza i wytłumaczy parę spraw dotyczących naciągu łańcucha, ogólnej mechaniki i napraw/serwisów...? Wymiany klocków,opon... Ogólnie przyswoi mi Marude ponieważ nie chce tylko jeździć ale chcę wiedzieć czym jeżdżę i jak się toto serwisuje ;-) czekam na info, pozdrawiam.
harpoon
BS Admin
BS Admin
Posty: 2186
Rejestracja: pn, 22 sty 2007, 08:31
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Imielin
Polubił posty: 4
Otrzymane Polubienia: 19
Kontakt:

Re: Olej vz 800 marauder

Post autor: harpoon »

Ja osobiście latałem na Motulu 5100 10W40, następca też... Trzeba pilnować stanu oleju, bo utarła się opinia, że Maruda trochę go bierze, a miska olejowa jest bardzo mała (na wymianę wchodzi chyba 2,7L o ile mnie pamięć nie myli)
Co do filtrów powietrza, to są dwa. Z tego co pamiętam jeden pod zbiornikiem, drugi z boku z prawej strony pod siedzeniem kierowcy (za plastikową osłoną).
http://service.tanga-moteurs.ro/data/Su ... 7_2002.pdf
Filtry są pokazane na 17 stronie w rozdziale 2.3

Generalnie tu jest cała serwisówka Marudy.

Jeśli chodzi o dobór oleju czy płynów, to fajną stronę ma Motul:

http://www.dobierz-olej.pl/

Nie wiem, na ile masz pojęcie o mechanice, o naciągu łańcucha wiele Ci nie powiem, bo totalnie nie pamiętam ile ma mieć luzu (i cieszę się z tego, od czasu marudy nigdy nie miałem moto z łańcuchem i nie zamierzam takowego posiadać), generalnie ważne, żeby koło z obydwu stron regulować równomiernie (powinny być jakieś podziałki przy śrubie naciągu). Wymiana klocków raczej prosta sprawa, opony to radziłbym jednak gdzieś u wulkanizatora, który ma przystawki do moto, sam koła nie wyważysz...
Marauder VZ800 - sprzedany
Intruder VS1400 - wspomnienie
Intruder M109R K7 - odjechał
XV1900 Raider - historia
Tiger Explorer 1200 - oswojony
KolejnyTiger 1200 XCa - nowe wcielenie
Tygrys po raz trzeci
tel. 665-392-191
Yarpenus

Re: Olej vz 800 marauder

Post autor: Yarpenus »

Dzięki za informacje, do filtrów powietrza dobiore się przy złej pogodzie bo dzisiaj szkoda mi było nie jechać...;-) Co do innych wymian i serwisu to chyba poczekam na serwis Mroowy lub gdzieś z nim podjadę i sprawdzę co trzeba zrobić... Póki co rozglądam się za akcesoriami bo żeby coś wziąć ze sobą muszę brać plecak a to trochę nie wypada ;-P
ODPOWIEDZ