Nie wiem jakto nazwać - łącznik wydechu?

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
ODPOWIEDZ
rein

Nie wiem jakto nazwać - łącznik wydechu?

Post autor: rein »

Witam!

Może i zadam głupie pytanie ale co tam:

Po jaką cholerę jest łącznik wydechu. Łącznik między tłumikami końcowymi. Intruz 1400. Wydmuchało mi go poza tym już są całe w kiepskim stanie więc chcę wywalić oryginalne wydechy a założyć Cobry od VTX. Macie może pojęcie z czym to się wiąże? I prosiłbym bardzo o rzeczowe odpowiedzi a nie w stylu, że: z kosztami bo Cobry kosztują 4k albo że regulacja gaźników! W głównej mierze chodzi mi o wyjaśnienie: po co jest ta "przelotka" i jaki ma wpływ na całokształt.

Dzięki za odpowiedzi i łapka w górę!!!
Waldex
Po drugiej stronie Mocy
Po drugiej stronie Mocy
Posty: 1811
Rejestracja: sob, 8 gru 2007, 17:26
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Otrzymane Polubienia: 6

Re: Nie wiem jakto nazwać - łącznik wydechu?

Post autor: Waldex »

Witaj,
Łącznik, jak sama nazwa mówi...:) Poważnie, to pstryknij fotkę tego łącznika.
Jedź i daj jechać innym!
czarny GS500E pojechał.....
czarna SV650N pojechała...
czarny mruczek Z750S pojechał...
czarny większy mruczek Z1000SX pojechał...
jest jeszcze większy, srebrny mruczek FJR1300 AE
osama
BS Brother
BS Brother
Posty: 3072
Rejestracja: pn, 5 kwie 2004, 06:34
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Lędziny / Tychy
Otrzymane Polubienia: 8

Re: Nie wiem jakto nazwać - łącznik wydechu?

Post autor: osama »

wyrównanie ciśnienia w wydechach, a poza tym, jakoś to wpływa na osiągi motocykla (na moment obrotowy głównie)

Z tego co się orientuję...
\m/-_-\m/

Nie pisać do mnie PW na forum BS - dzwonić (za rzadko tu jestem)

Był LS 650 Savage '86 BYŁ VS 800 Intruder '92

Lepiej się spóźnić, niż nigdy nie dojechać....

501-749-941
http://www.smugi.pl
email z pytaniami o części: sklep@smugi.pl
email: areknosama2@op.pl
harpoon
BS Admin
BS Admin
Posty: 2184
Rejestracja: pn, 22 sty 2007, 08:31
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Imielin
Polubił posty: 4
Otrzymane Polubienia: 19
Kontakt:

Re: Nie wiem jakto nazwać - łącznik wydechu?

Post autor: harpoon »

Do tego jakby nie wyregulować gaźników przy akcesoryjnych wydechach, to zawsze przy odejmowaniu gazu będzie strzelał w wydechy, czasem mniej, czasem bardziej... I to pewnie jest związane z tym, o czym pisze Osama...
Marauder VZ800 - sprzedany
Intruder VS1400 - wspomnienie
Intruder M109R K7 - odjechał
XV1900 Raider - historia
Tiger Explorer 1200 - oswojony
KolejnyTiger 1200 XCa - nowe wcielenie
Tygrys po raz trzeci
tel. 665-392-191
marian07

Re: Nie wiem jakto nazwać - łącznik wydechu?

Post autor: marian07 »

Swoją 14 kupiłem z akcesoryjnymi, potem miałem okazję i zanabyłem orginały. Przestał postrzeliwać, nie gasł przy odejmowaniu (co wxześniej mu się zdarzało). Tak jakby nawet lepiej się zbierał od dołu. Te akcesoryjne były bez łącznika.
rein

Re: Nie wiem jakto nazwać - łącznik wydechu?

Post autor: rein »

Tak więc pociągnę temat dalej:

Po wyczyszczeniu, regenerowaniu i regulacji gaźników (zaznaczę tu że założyłem większe dysze nie DynoJet a Sigma6 - rewelka w dobrej cenie!!!) na standardowych wydechach tyle że podziurawionych - no szału nie było jeśli chodzi o osiągi i dźwięk. To znaczy osiągi się poprawiły po regulacji ale szału nie było...

Po konsultacji z mechanikami samochodowymi i motocyklowymi dowiedziałem się kilku rzeczy:

1. łącznik - może i służy do wyrównania ciśnienia w kolektorach, tylko w jakim niby celu? Moim zdaniem ogranicza przepływ spalin i wydaje mi się że służy do wygaszania płomienia w kolektorach - na pewno ogranicza motocykl.
2. puste wydechy - złożyłem Cobry od vtx1800! No bajka!!! Dźwięk rewelacyjny i głęboki. Nie mają łącznika i nie strzela w wydech - no może po gwałtownym odjęciu gazu z wysokich obrotów ale to normalne.
3. po tych wszystkich zabiegach motocykl ma uślizg na pierwszym, drugim i delikatnie na trzecim biegu. Bez większego wysiłku mogę go postawić na kole (trochę byłem tym faktem przerażony za pierwszym razem :P) Fakt faktem pali 7 litrów ale w końcu się jakoś odpycha :D

Jeszcze tylko - tak dla mojej satysfakcji chcę go wsadzić na hamownię - zobaczymy jaki ma przebieg krzywej momentu i mocy.

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi teoretyczne - guzik one dały bo praktyka okazała się zupełnie inna :D

Jeśli ktoś z Was będzie chciał się bawić w "subtelny" tuning silnika to po takich doświadczeniach jak moje mogę służyć pomocą :)

Pozdrawiam!
Dany
BS Admin
BS Admin
Posty: 5599
Rejestracja: pt, 13 mar 2009, 09:02
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Legionowo
Polubił posty: 120
Otrzymane Polubienia: 9
Kontakt:

Re: Nie wiem jakto nazwać - łącznik wydechu?

Post autor: Dany »

rein pisze:. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi teoretyczne - guzik one dały bo praktyka okazała się zupełnie inna :D
To zanim oplujesz wszystkich którzy chcieli Ci pomóc to pojedź na hamownię i sprawdź dokładnie...
Motocykl... i do pełni szczęścia już tylko chwila... chwila wolnego, pogoda i kompan na kole.
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
Daniel
501484808
CX500E=>B12sK6=>GSF1250GT=>
AN400=>CBF1000=>1200RT&1200GS
rein

Re: Nie wiem jakto nazwać - łącznik wydechu?

Post autor: rein »

Ej no! Nie miałem na celu obrażania kogokolwiek! Jeśli ktokolwiek poczuł się obrażony to przepraszam. Nie mniej jednak podziękowałem za każdą odpowiedź.
Pozdrawiam!
osama
BS Brother
BS Brother
Posty: 3072
Rejestracja: pn, 5 kwie 2004, 06:34
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Lędziny / Tychy
Otrzymane Polubienia: 8

Re: Nie wiem jakto nazwać - łącznik wydechu?

Post autor: osama »

wrzuć wykres z hamowni
\m/-_-\m/

Nie pisać do mnie PW na forum BS - dzwonić (za rzadko tu jestem)

Był LS 650 Savage '86 BYŁ VS 800 Intruder '92

Lepiej się spóźnić, niż nigdy nie dojechać....

501-749-941
http://www.smugi.pl
email z pytaniami o części: sklep@smugi.pl
email: areknosama2@op.pl
rein

Re: Nie wiem jakto nazwać - łącznik wydechu?

Post autor: rein »

Spoko! W przyszłym tygodniu będę się umawiał na hamownię. Zobaczymy kiedy mnie wezmą bo sezon jest w pełni :)
chicken19
The Real One
The Real One
Posty: 297
Rejestracja: śr, 3 maja 2017, 08:00
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Grójec

Re: Nie wiem jakto nazwać - łącznik wydechu?

Post autor: chicken19 »

Spotkałem się ostatnio z artykułem w Świecie Motocykli na temat 1400 i swego czasu Suzuki miało problem z utrzymaniem dopuszczalnej głośności fabrycznego wydechu.Ten łącznik może służyć również w tym celu.Napisałeś że nie strzela w wydech.Myślę że dlatego że zastosowałeś wydech do 1800 i przy tym zapasie średnicy rur nadmiar niespalonej mieszanki nie ma się gdzie odłożyć i jest swobodnie usuwany.Jakby nie patrzeć zapasu po 200 cm3 na gar.

Artykuł tutaj
http://www.swiatmotocykli.pl/Motocykle/ ... cykli.html
GregKBC
Głaszczący Kanapę
Posty: 49
Rejestracja: wt, 8 maja 2018, 09:30
Województwo: małopolskie

Re: Nie wiem jakto nazwać - łącznik wydechu?

Post autor: GregKBC »

Sorry, że zmienię trochę temat, ale z artykułu, który wstawił Chicken wynika, że od 1991r wszystkie silniki mają 5 biegów. Czy to prawda? Mój z 1996r ma 4 biegi (może silnik wymieniany...?)
Kiedyś: Suzuki Savage LS650
Obecnie: Suzuki Intruder VS1400
harpoon
BS Admin
BS Admin
Posty: 2184
Rejestracja: pn, 22 sty 2007, 08:31
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Imielin
Polubił posty: 4
Otrzymane Polubienia: 19
Kontakt:

Re: Nie wiem jakto nazwać - łącznik wydechu?

Post autor: harpoon »

GregKBC pisze:Sorry, że zmienię trochę temat, ale z artykułu, który wstawił Chicken wynika, że od 1991r wszystkie silniki mają 5 biegów. Czy to prawda? Mój z 1996r ma 4 biegi (może silnik wymieniany...?)
Wersje USA miały chyba dłużej 4 biegowe skrzynie... Czasami też w tych sprowadzonych jako rok produkcji jest wpisany rok pierwszej rejestracji i czasem te dwie daty nieco się od siebie różnią ;)
Marauder VZ800 - sprzedany
Intruder VS1400 - wspomnienie
Intruder M109R K7 - odjechał
XV1900 Raider - historia
Tiger Explorer 1200 - oswojony
KolejnyTiger 1200 XCa - nowe wcielenie
Tygrys po raz trzeci
tel. 665-392-191
GregKBC
Głaszczący Kanapę
Posty: 49
Rejestracja: wt, 8 maja 2018, 09:30
Województwo: małopolskie

Re: Nie wiem jakto nazwać - łącznik wydechu?

Post autor: GregKBC »

Ok, dzięki! U mnie faktycznie motocykl z USA, a data produkcji to wg. naklejki na ramie: 11/1995.
Kiedyś: Suzuki Savage LS650
Obecnie: Suzuki Intruder VS1400
harpoon
BS Admin
BS Admin
Posty: 2184
Rejestracja: pn, 22 sty 2007, 08:31
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Imielin
Polubił posty: 4
Otrzymane Polubienia: 19
Kontakt:

Re: Nie wiem jakto nazwać - łącznik wydechu?

Post autor: harpoon »

GregKBC pisze:Ok, dzięki! U mnie faktycznie motocykl z USA, a data produkcji to wg. naklejki na ramie: 11/1995.
Gdzieś mi coś cały czas po głowie chodzi, że w USA chyba nawet do 96 szły czwórki... Ale nie jestem pewien na 100%... Pewien jestem za to, że w USA szły dłużej...
Marauder VZ800 - sprzedany
Intruder VS1400 - wspomnienie
Intruder M109R K7 - odjechał
XV1900 Raider - historia
Tiger Explorer 1200 - oswojony
KolejnyTiger 1200 XCa - nowe wcielenie
Tygrys po raz trzeci
tel. 665-392-191
ODPOWIEDZ