zablokowany intruder

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
Leszek.M

zablokowany intruder

Post autor: Leszek.M »

Witam wszystkich.Mam intrudera VL 125.Kupiłem go w Niemczech.Koleś który mi go sprzedał powiedział ze jest zablokowany.Trochę mnie to zdziwiło przy tej pojemności, ale chyba jednak! :x Jeżdżę nim od miesiąca i niestety V max 80 z groszem :( Wiem ze za wiele nie mogę się spodziewać przy takiej pojemności, ale 115 km/h już by mnie uszczęśliwiło :D .Może wie ktoś gdzie może być zablokowany!?(prawdopodobnie gaźnik). Pozdrawiam i proszę o pomoc.
Pasiu
Głaszczący Kanapę
Posty: 31
Rejestracja: śr, 29 kwie 2015, 10:40
Województwo: mazowieckie

Re: zablokowany intruder

Post autor: Pasiu »

No ja mam podobny problem z Marauderem 125, nawet do 80 nie dobijam. Byłem pewien że coś z nim jest nie tak ale może i u mnie jest jakaś tajemna blokada??? Tylko gdzie? Jak? Po co? :)
Był GZ Marauder 125 jest C50 Boulevard

"Kto w młodości głupi nie był ten na starość nie zmądrzeje..."
bajart
BS Brother
BS Brother
Posty: 281
Rejestracja: czw, 3 maja 2012, 08:15
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Biała-Podlaska

Re: zablokowany intruder

Post autor: bajart »

Nie wiem czy wam pomogę . Ale doczytałem się że problem tkwi w module zapłonowym tj jest to blokada elektroniczna.Czyli trzeba szukać szpeca od elektroniki lub modułu bez blokady.Blokady stosuje się w Niemczech.
bajart
BS Brother
BS Brother
Posty: 281
Rejestracja: czw, 3 maja 2012, 08:15
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Biała-Podlaska

Re: zablokowany intruder

Post autor: bajart »

W Niemcach motocykle do 125 ccm są blokowane do 80 km/h by można nimi jeździć na prawo jazdy kategorii "B"W dowodzie rejestracyjnym niemieckim powinien być wpis gdzie motocykl został zablokowany. W 90% przypadków zablokowany jest moduł zapłonowy, czyli albo go jakoś odblokujesz lub go wymienić na taki bez blokad.
Pasiu
Głaszczący Kanapę
Posty: 31
Rejestracja: śr, 29 kwie 2015, 10:40
Województwo: mazowieckie

Re: zablokowany intruder

Post autor: Pasiu »

No ja w niemieckim dowodzie nic takiego chyba nie miałem, muszę jeszcze raz tłumaczenie przeczytać...
W moim temacie o Marauderze wrzuciłem co znalazłem o "odmulaniu" może i Tobie się przyda.
Był GZ Marauder 125 jest C50 Boulevard

"Kto w młodości głupi nie był ten na starość nie zmądrzeje..."
Leszek.M

Re: zablokowany intruder

Post autor: Leszek.M »

W Niemieckim dowodzie nic nie piszą gdzie jest zablokowany :( Gdzieś na internecie czytałem ze może być to moduł zapłonowy.|Spróbuje pierw z gaźnikiem pokombinować.
Leszek.M

Re: zablokowany intruder

Post autor: Leszek.M »

Podkręciłem gaźnik,trochę pomogło.Przede wszystkim lepiej się zbiera(wcześniej był zamulony), no i v max wzrosło prawie do 100.Niestety będzie musiało mi to na ten sezon wystarczyć.
Berliniarz47

Re: zablokowany intruder

Post autor: Berliniarz47 »

I jak tam kolego odblokowales jakos intruderka, tez kupilem ijezdze w niemczech besten cieekawy czy COS wymysliles , jak tak to co i do ilu sie teraz zbiera.
mariusz-n2
The Real One
The Real One
Posty: 2543
Rejestracja: czw, 1 maja 2014, 22:55
Województwo: mazowieckie
Polubił posty: 1
Otrzymane Polubienia: 1

Re: zablokowany intruder

Post autor: mariusz-n2 »

Skontaktujcie się z serwisem Suzuki,pewnie będą wiedzieli jak to obejść.
Nawet po odblokowani szału nie będzie ,ale magiczna 100 powinna pokazać się na budziku !
Ja kiedyś kupiłem silnik do łódki wędkarskiej ,który ze względu na przepisy też był zdławiony.
Okazało się ,że wystarczyło powiększyć otwór w specjalnej (dla zdławienia) membranie
pod gażnikiem.Wystarczyło odkręcić 4 śruby,nożyczki i było po sprawie.
Wtedy zrobiło to dużą różnicę,bo po zmianach łódka zaczęła wchodzić w ślizg !
nastoletnie początki to stary JUNAK,potem dłuuugo nic,Powrót to H... jednoślad ps 150,4 sezony gsx 1250 fa,
Czarna Hayabusa L 4, III generacja hajki 2022

Pragnę realizować dotychczas niespełnione marzenia
outsider
Podpatrywacz
Posty: 8
Rejestracja: pt, 11 mar 2016, 23:15
Województwo: wielkopolskie

Re: zablokowany intruder

Post autor: outsider »

Witam, też mam vl125 z niemiecką blokadą. Dławiony jest na kolektorze dolotowym (zwężka). Po zdjęciu zbiera się lepiej ale vmax spadło (mechanik będzie walczył z dyszą w gażniku - niby stara za mała). Jak go zrobi dam znać co pomogło.
Berliniarz47

Re: zablokowany intruder

Post autor: Berliniarz47 »

Dzięki,napisz mi jaka teraz masz max prędkość,i czy twój mechanik mówił cos o module za pl o nowym bo w 90 procentach tam są blokowane.
outsider
Podpatrywacz
Posty: 8
Rejestracja: pt, 11 mar 2016, 23:15
Województwo: wielkopolskie

Re: zablokowany intruder

Post autor: outsider »

Z blokadą (100% dławik bo w niemieckim brifie było wpisane) max 95 km/h. Teraz jest zrywniejszy naprawdę czuć różnicę ale przy 70 jak by się moc kończyła. Mechanik twierdzi że więcej powietrza tyle samo paliwa i problem. Mam go oddać jeszcze raz i będzie dłubał.
Cytat z brifa od tłumacza : "redukcja mocy poprzez montaż zwężki dławiącej w kanale dolotowym o średnicy 20mm"
Berliniarz47

Re: zablokowany intruder

Post autor: Berliniarz47 »

Oki ja zakupilem odblokowany moduł zapłonowy, dostane go w przyszłym tygodniu to ci dam znać.
outsider
Podpatrywacz
Posty: 8
Rejestracja: pt, 11 mar 2016, 23:15
Województwo: wielkopolskie

Re: zablokowany intruder

Post autor: outsider »

I jak po zmianie modułu. Ja mam zmienione dysze i idzie vmax 100-105
Berliniarz47

Re: zablokowany intruder

Post autor: Berliniarz47 »

Kupilem Modul i nie pasuje do mojego modelu iinna wtyczka jest ,nie sprawdzalem przy zakupie jaki ja mam bo myslalem ze jak Suzuki intruder VL 125 to powinno pasic a TU porazka.
ODPOWIEDZ