Pytanie o tłumiki vl 800 boulevard

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
ODPOWIEDZ
Motorzysta
Zmieniacz Żarówek
Posty: 130
Rejestracja: pt, 24 sty 2014, 01:04
Województwo: kujawsko-pomorskie

Pytanie o tłumiki vl 800 boulevard

Post autor: Motorzysta »

Chce wybebeszyc jeden z dwoch wydechów od boulevarda vl 800. Czy moze to wpłynac zle na motocykl? Moze cos sie stac?
Były Wski, Simsony, Komar, Jawka, Eliminator 250 no i teraz SUZUKI BOULEVARD VL 800 ;)


Nie wazne czym jezdzisz, wazne jak to kochasz i szanujesz...
Generał

Re: Pytanie o tłumiki vl 800 boulevard

Post autor: Generał »

jak już to oba... jeśli jeden będzie miał pełen przelot a drugi nie no to volusia będzie Ci nierówno pracowała a czy regulacja jakaś by wtedy pomogła..... tego nie wiem
Motorzysta
Zmieniacz Żarówek
Posty: 130
Rejestracja: pt, 24 sty 2014, 01:04
Województwo: kujawsko-pomorskie

Re: Pytanie o tłumiki vl 800 boulevard

Post autor: Motorzysta »

A spalanie po wybebeszeniu moze sie zwiekszyc..?
Były Wski, Simsony, Komar, Jawka, Eliminator 250 no i teraz SUZUKI BOULEVARD VL 800 ;)


Nie wazne czym jezdzisz, wazne jak to kochasz i szanujesz...
mroowa
Po drugiej stronie Mocy
Po drugiej stronie Mocy
Posty: 399
Rejestracja: pn, 9 mar 2009, 12:34
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Pytanie o tłumiki vl 800 boulevard

Post autor: mroowa »

zwiększy to ci się tylko hałas........ :idea: :idea: jeśli ta violka VL 800 jest na gaźnikach znaczy jednym to regulacja wchodzi w grę, natomiast jeżeli jest na wtrysku i ma sąde w kolektorze to licz się ze strzelaniem z rur po ujęciu manety :moto:

pozdro.
VS1400
MOD BIKE CHOPPERS
SERWIS MOTOCYKLOWY CUSTOM

Sosnowiec ul. Braci Mieroszewskich 9a.
KONTAKT: Piotr (mrówa) tel. 500-369-396,
www.modbikechoppers.pl
https://www.facebook.com/pages/MOD-BIKE-CHOPPERS/150337395046537
Motorzysta
Zmieniacz Żarówek
Posty: 130
Rejestracja: pt, 24 sty 2014, 01:04
Województwo: kujawsko-pomorskie

Re: Pytanie o tłumiki vl 800 boulevard

Post autor: Motorzysta »

Ma byc troche hałasu :D Jest to suzuki boulevard vl 800, rok 2006 na wtryskach...
Były Wski, Simsony, Komar, Jawka, Eliminator 250 no i teraz SUZUKI BOULEVARD VL 800 ;)


Nie wazne czym jezdzisz, wazne jak to kochasz i szanujesz...
Jozi
Zmieniacz Żarówek
Posty: 73
Rejestracja: ndz, 3 wrz 2017, 15:59
Województwo: podkarpackie

Re: Pytanie o tłumiki vl 800 boulevard

Post autor: Jozi »

Też mam 2009rok i krótkie strzelby. Jest sonda w nich i pięknie "kicha" w rurę po odjęciu manetki. Muza sama w sobie dla moich uszu.
szahmat
The Real One
The Real One
Posty: 361
Rejestracja: śr, 7 cze 2017, 19:41
Województwo: kujawsko-pomorskie
Polubił posty: 6
Otrzymane Polubienia: 2

Re: Pytanie o tłumiki vl 800 boulevard

Post autor: szahmat »

Mam puste Cobry 2006 wtrysk bez sondy. Nic nie regulowałem, strzela przy odjęciu gazu i jest czad.Najgłośniejszy we wsi jestem. Ze zwykłej przyzwoitości nie jeżdżę po 16 :lol:
H... jednoślad 600 CBF
B.....jednoślad 1150 RT
Żywcia
Głaszczący Kanapę
Posty: 41
Rejestracja: ndz, 3 wrz 2017, 09:24
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: Pytanie o tłumiki vl 800 boulevard

Post autor: Żywcia »

szahmat pisze:Mam puste Cobry 2006 wtrysk bez sondy. Nic nie regulowałem, strzela przy odjęciu gazu i jest czad.Najgłośniejszy we wsi jestem. Ze zwykłej przyzwoitości nie jeżdżę po 16 :lol:
Masz może jakiś Power Comander zamontowany? Pytam bo kupiłem cobry Speedster Long do c90 intruza - wtrysk bez sondy i czytałem że bez regulacji można stracić na mocy i powypalać gniazda zaworowe. Jak to się u Ciebie sprawuje?!
Ostatnio zmieniony ndz, 29 paź 2017, 16:04 przez Żywcia, łącznie zmieniany 1 raz.
Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today...
szahmat
The Real One
The Real One
Posty: 361
Rejestracja: śr, 7 cze 2017, 19:41
Województwo: kujawsko-pomorskie
Polubił posty: 6
Otrzymane Polubienia: 2

Re: Pytanie o tłumiki vl 800 boulevard

Post autor: szahmat »

Nie mam PC. Mocy nie brakuje (zamyka licznik). Mechanicy z Bydgoszczy na moje podobne pytania dot regulacji itp odpowiedzieli że od 1996 nie naprawiali takich usterek dot gniazd. Z tego co mi powiedzieli na wtrysku nie potrzeba regulacji (komputer sam ogarnie), moc sie nie zmieni. Strzelanie jest bardzo fajne, ale można je ograniczyć (występuje podczas hamowania silnikiem). Z tym jeżdzeniem po 16 to był żart, pomiar fonem wskazuje ok 90 db. Generalnie jestem zadowolony. Spalanie przy OSTREJ jeździe na odcinku 300 km 5,6 l
H... jednoślad 600 CBF
B.....jednoślad 1150 RT
marian07

Re: Pytanie o tłumiki vl 800 boulevard

Post autor: marian07 »

Odnośnie strzelania to wg mnie ono nie powinno mieć miejsca. Tak myślę bo miałem violettę z wybebeszonymi rurami całkowicie, potem dorobiłem sam killery żeby to wyciszyć nieco, i ona zarówno przed jak i po nie strzelała przy odjęciu. Ale znowu jak kiedyś zdjąłem na próbę wężyk podciśniebia od zaworu ekologii (pod dekielkiem przy lewym kolanie kierowcy) to tak waliło przy odjęciu że szok. Układ ten specjalnie podaje dodatkowe powietrze w specyficznych warunkach żeby "dopalić spaliny" - bardzo ogólny slogan ale o to chodzi. Między innymi chodzi o sytuację hamowania silnikiem. Dla spokojności można by zerknąć na te sprawy jak komuś strzela, może coś tam nie bangla.
szahmat
The Real One
The Real One
Posty: 361
Rejestracja: śr, 7 cze 2017, 19:41
Województwo: kujawsko-pomorskie
Polubił posty: 6
Otrzymane Polubienia: 2

Re: Pytanie o tłumiki vl 800 boulevard

Post autor: szahmat »

Mój moto to boulevard 2006 wtrysk bez sondy wersja usa. Niedawno wyjmowałem silnik 2 razy w ciągu miesiąca i nie znalazłem nic co by było nie podłączone, ale dla pewności zerknę przy okazji. Myślę że wersja usa nie przejmuje się eko.
H... jednoślad 600 CBF
B.....jednoślad 1150 RT
Żywcia
Głaszczący Kanapę
Posty: 41
Rejestracja: ndz, 3 wrz 2017, 09:24
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: Pytanie o tłumiki vl 800 boulevard

Post autor: Żywcia »

szahmat pisze:Nie mam PC. Mocy nie brakuje (zamyka licznik). Mechanicy z Bydgoszczy na moje podobne pytania dot regulacji itp odpowiedzieli że od 1996 nie naprawiali takich usterek dot gniazd. Z tego co mi powiedzieli na wtrysku nie potrzeba regulacji (komputer sam ogarnie), moc sie nie zmieni. Strzelanie jest bardzo fajne, ale można je ograniczyć (występuje podczas hamowania silnikiem). Z tym jeżdzeniem po 16 to był żart, pomiar fonem wskazuje ok 90 db. Generalnie jestem zadowolony. Spalanie przy OSTREJ jeździe na odcinku 300 km 5,6 l
Dzięki za odpowiedź. Rozumiem że nie czujesz że osłabł na dole? A z tym strzelaniem to chyba nie do końca. Wielu mówi że pusta rura to i strzela. Znam gości co takie strzelby mają i zdarza się to bardzo rzadko. Często też latam z kolesiem co ma na wtrysku vtx 1800 na krótkich cobrach i napierdziela mu tak że po godzinie jazdy aż łep pęka jadąc za nim a w nocy to fajerwerki widać i nie do końca to do mnie przemawia. Też mówi że inaczej nie będzie. Nie wiem - może tak musi być...?!
Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today...
Jozi
Zmieniacz Żarówek
Posty: 73
Rejestracja: ndz, 3 wrz 2017, 15:59
Województwo: podkarpackie

Re: Pytanie o tłumiki vl 800 boulevard

Post autor: Jozi »

szahmat pisze:Mój moto to boulevard 2006 wtrysk bez sondy wersja usa. Niedawno wyjmowałem silnik 2 razy w ciągu miesiąca i nie znalazłem nic co by było nie podłączone, ale dla pewności zerknę przy okazji. Myślę że wersja usa nie przejmuje się eko.
Dziwne, bo z tego co kojarzę u mnie przy krótkich strzelbach jest chyba 2 sondy.
szahmat
The Real One
The Real One
Posty: 361
Rejestracja: śr, 7 cze 2017, 19:41
Województwo: kujawsko-pomorskie
Polubił posty: 6
Otrzymane Polubienia: 2

Re: Pytanie o tłumiki vl 800 boulevard

Post autor: szahmat »

Mam niejasne przeczucie że mam wersję 60 konną ?? Może ktoś się wypowie. W dowodzie 38 kw, można sprawdzić po vin ? Są w necie jakieś niejasne opisy (wtrysk bez sondy = 60 ), no i niby 38 kw = 160 km/h max ? Może ktoś mnie oświeci, gdzie moje sondy ?
H... jednoślad 600 CBF
B.....jednoślad 1150 RT
ODPOWIEDZ