WORD - Katowice, Dąbrowa Górnicza czy Częstochowa

Dział dla Braci z województwa śląskiego. Możecie tutaj zamieszczać info tj. imprezki regionalne, adresy lokali i serwisów etc. w Waszym województwie.

Moderator: SEBIKS

ODPOWIEDZ
dsadaxcz

WORD - Katowice, Dąbrowa Górnicza czy Częstochowa

Post autor: dsadaxcz »

Zbliża się koniec mojego kursu A2. W tym tygodniu będę zapisywał się na egzamin. Chciałbym zapytać, czy ktoś może się jakoś wypowiedzieć o WORDach Katowice, Dąbrowa Górnicza, Częstochowa? Do wszystkich trzech mam podobne odległości, nie znam dobrze żadnego z wymienionych. Mój instruktor poleca Dąbrowę, a odradza Częstochowę. Widzę też po swoich znajomych, że praktycznie nikt nie zdaje za pierwszym razem w Częstochowie na kat. B, nie wiem jak z prawkiem na motocykle. Ktoś może jakoś pomóc w wyborze? :)
Generał

Re: WORD - Katowice, Dąbrowa Górnicza czy Częstochowa

Post autor: Generał »

Jeśli czujesz się na siłach i opanowałeś w pewnym stopniu moto to nie masz się czego obawiać... jedyne co to staruszek na pasach. Na A wg mnie jest o wiele łatwiej zdać niż jak na auto. Ps. Mówię tu o jeździe a nie o testach wiedzy
dsadaxcz

Re: WORD - Katowice, Dąbrowa Górnicza czy Częstochowa

Post autor: dsadaxcz »

Czuję się na siłach, ale wiadomo, że chciałbym iść tam, gdzie jest łatwiej. A teorii nie muszę zdawać z racji tego, że mam już prawko A1.
bastion
Lajtowy Motonita
Posty: 739
Rejestracja: sob, 10 cze 2006, 07:00
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Rybnik

Re: WORD - Katowice, Dąbrowa Górnicza czy Częstochowa

Post autor: bastion »

Ogólnie nie ma znaczenia , który Word najwazniejsze jest przygotowanie do egzaminu .
Zdajesz plac bez problemowo masz 90 % zaliczony egzamin . Ważne jest by nie popełnić błedu na mieście znaczy kierunkowskazy, upewnienie się o możliwości jazdy . Jedź tam gdzie choć troche znasz teren i bedzie dobrze .
Pozdrawiam
SRAD 98
Pojechała
Czarny Diabeł 😈 1250
tel 690 121 238
bastion750@wp.pl
Shaman
BS Brother
BS Brother
Posty: 1159
Rejestracja: pt, 26 sie 2011, 15:19
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Racot
Polubił posty: 2

Re: WORD - Katowice, Dąbrowa Górnicza czy Częstochowa

Post autor: Shaman »

Generał pisze:A wg mnie jest o wiele łatwiej zdać niż jak na auto.
No raczej było Generał. ;) Teraz plac na kat. B to pas ruchu i górka a na kat. A

- Obsługa pojazdu
- Przeprowadzenie motocykla z punktu A do punkt B
- Ruszanie z miejsca do przodu na wzniesieniu
- Slalom wolny (jazda po łukach w kształcie cyfry 8 i pomiędzy 5 pachołkami ustawionymi na wyznaczonym pasie ruchu)
- Slalom szybki (jazda pomiędzy pachołkami ustawionymi na placu manewrowym) tutaj średnia prędkość nie może być mniejsza niż 30km/h fotokomórki na wlocie i wylocie) :shock:
- Ominięcie przeszkody prędkość nie może być mniejsza niż 50km/h fotokomórka mierzy prędkość. :shock:
- Hamowanie awaryjne
- Hamowanie w wyznaczonym miejscu

Normalnie jakby mieli w kosmos lecieć takie manewry. Jak to zaliczysz to dopiero na miasto.

Więc kat. B to pikuś teraz w porównaniu do kat. A. ;)

Śląskich Wordów nie znam więc nie pomogę ale wal tam gdzie znasz lepiej miasto. :)

Powodzenia!
Odważni nie żyją wiecznie.... za to ostrożni nie żyją wcale.
------------------------
Suzuki GSX650F <-> DR-Z400E <-> XVS1300 <-> XVS650
------------------------
GG: 1500659
kom. 609 895 692
bastion
Lajtowy Motonita
Posty: 739
Rejestracja: sob, 10 cze 2006, 07:00
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Rybnik

Re: WORD - Katowice, Dąbrowa Górnicza czy Częstochowa

Post autor: bastion »

Shaman pisze:
Generał pisze:A wg mnie jest o wiele łatwiej zdać niż jak na auto.
No raczej było Generał. ;) Teraz plac na kat. B to pas ruchu i górka a na kat. A

- Obsługa pojazdu
- Przeprowadzenie motocykla z punktu A do punkt B
- Ruszanie z miejsca do przodu na wzniesieniu
- Slalom wolny (jazda po łukach w kształcie cyfry 8 i pomiędzy 5 pachołkami ustawionymi na wyznaczonym pasie ruchu)
- Slalom szybki (jazda pomiędzy pachołkami ustawionymi na placu manewrowym) tutaj średnia prędkość nie może być mniejsza niż 30km/h fotokomórki na wlocie i wylocie) :shock:
- Ominięcie przeszkody prędkość nie może być mniejsza niż 50km/h fotokomórka mierzy prędkość. :shock:
- Hamowanie awaryjne
- Hamowanie w wyznaczonym miejscu

Normalnie jakby mieli w kosmos lecieć takie manewry. Jak to zaliczysz to dopiero na miasto.

Więc kat. B to pikuś teraz w porównaniu do kat. A. ;)

Śląskich Wordów nie znam więc nie pomogę ale wal tam gdzie znasz lepiej miasto. :)

Powodzenia!
To Wszystko jest naprawdę Bardzo Proste :))
Pozdrawiam :)
SRAD 98
Pojechała
Czarny Diabeł 😈 1250
tel 690 121 238
bastion750@wp.pl
ODPOWIEDZ